18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

RZĄD BEZLITOSNY DLA POLAKÓW.

Miało być szybkie luzowanie, jest gigantyczne rozczarowanie

Emilia Waszczuk
28.04.2021  16:24
Zmiana obostrzeń w maju. Polscy przedsiębiorcy załamani
Zmiana obostrzeń w maju. Polscy przedsiębiorcy załamani Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

W ostatnich dniach dużo mówiło się o tym, że zaraz po majówce będziemy mogli wyjechać na urlop, zjeść posiłek "na mieście" czy obejrzeć film w kinie. Nadzieje Polaków rosły i prysły jak mydlana bańka.

Miało być wielkie, ekspresowe odmrażanie gospodarki, jest otwieranie branż, na których budżet państwa najbardziej się wzbogaci i ciągłe zamknięcie większości biznesów prowadzonych przez obywateli. Oj nie tego oczekiwali bankrutujący, ledwo wiążący koniec z końcem Polacy.

Rząd wymyślił sobie, że od 4 maja będziemy mogli wrócić na zakupy, pytanie tylko, za co kupować, skoro wielu polskich przedsiębiorców nie zarabia, inflacja szaleje, ceny wszystkiego rosną? Właściciele kawiarni, restauracji, sal bankietowych czy klubów fitness nie odetchną. Na odmrażanie tych branż musimy jeszcze sporo poczekać.

Rząd bezlitosny dla polskich przedsiębiorców. Odmrażanie rozwleczone

Od wtorku 4 maja będziemy mogli znów pójść do galerii handlowej, ale też do galerii sztuki. Jeśli nie mamy pieniędzy na nowe ciuszki czy materiały budowlane bądź meble, zawsze możemy napawać się widokiem dzieł sztuki. Wszystko oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym.

Wielce rozczarowani są za to właściciele punktów gastronomicznych. Choć wiosna zaczyna wyglądać jak wiosna, pierwszych klientów przyjmą dopiero w połowie miesiąca. Ale uwaga, jest haczyk. Od 15 maja otwarte będą jedynie ogródki i to z mocno ograniczoną liczbą klientów. Na szersze odmrożenie czekać trzeba do końca miesiąca - dokładnie do 29 maja.

Podobne rozczarowanie zaliczyli w środę właściciele kin czy teatrów. Rząd nie widzi podstaw, by pozwolić Polakom zrelaksować się przy filmie lub spektaklu - dopuści bycie widzem dopiero od 15 maja. Ale uwaga, znowu haczyk - kina i teatry będą dostępne tylko pod chmurką! Prawdziwe otarcie, z dużymi ograniczeniami, nastąpi dopiero 29 maja.

Najgorzej mają w tym wszystkim właściciele siłowni czy obiektów fitness - ich przybytki otworzą się dopiero 29 maja z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej