18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

maj grozy nadciąga?

ODMRAŻANIE POLSKI WSTRZYMANE? Alarm z Ministerstwa Zdrowia

Emilia Waszczuk
30.04.2021  17:52
Odmrażania nie będzie?
Odmrażania nie będzie? Fot: Piotr Molecki/East News

Niepokojące słowa wiceministra zdrowia. Waldemar Kraska w Radiu ZET wyraził się jasno: być może po majówce trzeba będzie zablokować znoszenie restrykcji.

Niby panuje pandemia, ale któż by się tym przejmował, skoro za oknem majówka? Zaczyna się najpiękniejszy miesiąc roku, Polacy już poczuli wiatr w żaglach i rozpoczęli zabawę. Nie zważając na zagrożenie i obostrzenia, wyjeżdżają na weekend i organizują imprezy. To może się bardzo źle skończyć.

W piątek po południu wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska gościł w Radiu ZET, gdzie zaalarmował Polaków. Oznajmił, że obywatele sami na siebie kręcą bat i jeśli marzy im się powrót do normalności, to na własne życzenie go odwleką.

Odmrażanie gospodarki zablokowane po majówce?

Waldemar Kraska jest wysoce zaniepokojony zachowaniem Polaków. Widzi, że obywatele zapominają rozumu w głowach i już wieszczy najgorsze. Skoro tłumnie wyjeżdżamy i ignorujemy pandemię, to pandemia z wielką chęcią do Polski powróci. I oczywiście znowu namiesza.

Bardzo dużo osób wyjeżdża na majówkę. Niepokoi mnie to, bo każda mobilność może spowodować wzrost zakażeń. Plan luzowania obostrzeń może nie odbyć się przez to zgodnie z planem

- oznajmił wiceminister zdrowia.

Polityk wytłumaczył przy tym, że 4 maja może i część branż zostanie uwolniona, ale nie znaczy to, że odmrażane będą kolejne. Możliwe też, że już kilka/kilkanaście dni po długim weekendzie, zamiast zaczynać cieszyć się z wolności, dowiemy się o jej ponownym ograniczaniu.

Przedstawiony przez nas program na najbliższy miesiąc stopniowego luzowania obostrzeń może stanąć pod znakiem zapytania. Tak jak zawsze powtarzam, wszystko jest w naszych rękach i powinniśmy pamiętać, że za kilka tygodni mamy wakacje. Czy warto w tej chwili tracić tę szansę, aby w wakacje spróbować normalnie wypocząć? Każdy z nas o tym marzy. Uważajmy na siebie i bliskich w czasie tej majówki i pamiętajmy, że koronawirus w dalszym ciągu między nami jest

- powiedział Waldemar Kraska.

Czytaj także
Przeczytaj więcej