18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wniosek i afera w Sejmie

Odwołanie Czarnka. "Samodzielnie podał się do dymisji"

Wojciech Kozicki
20.07.2021  19:47
Wniosek o odwołanie Czarnka. Minister już czuje smak porażki?
Wniosek o odwołanie Czarnka. Minister już czuje smak porażki? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Szef MEiN Przemysław Czarnek na wylocie? Wniosek o odwołanie kontrowersyjnego ministra i wotum nieufności jest już w Sejmie. Koalicja Obywatelska wytyka mu błędy i wieszczy klęskę. Czy to dlatego nie stawił się na wtorkowym posiedzeniu Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży?

Minister edukacji Przemysław Czarnek zostanie odwołany? Jak donosi RMF FM, Sejm zbiera się w środę na trzydniowe posiedzenie i zajmie się wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności dla obecnego szefa MEiN. W porządku obrad jest też prezydencki projekt ustawy ws. odbudowy Pałacu Saskiego oraz zapoznanie się ze sprawozdaniem z działalności NBP w 2020.

Wniosek o odwołanie Przemysława Czarnka. To jego koniec?

Zgodnie z informacjami PAP, losy Przemysława Czarnka będą ważyły się wieczorem w środę, co potwierdził wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Najpierw planowana jest debata, a później głosowanie. Stosowny wniosek w tej sprawie został złożony przez Koalicję Obywatelską jeszcze w czerwcu.

Jak informuje Wyborcza, Przemysław Czarnek nie pojawił się na wtorkowym posiedzeniu Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, co jest sytuacją bezprecedensową. Posłowie opozycji twierdzą, że Czarnek notorycznie unika stawiania się na komisji i odpowiadania na pytanie Wnioskowano nawet o przerwanie obrad i jego sprowadzenie (co jest prawnie niemożliwe). Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) uważa, że w ten sposób Czarnek samodzielnie podał się do dymisji. Zdaniem Krystyny Szumilas (KO), minister lekceważy społeczeństwo

 Jest tylko jedno uzasadnienie, które usprawiedliwiałoby nieobecność ministra Czarnka na komisji, mianowicie to, że samodzielnie podał się do dymisji. W przeciwnym wypadku wniosek formalny o sprowadzenie ministra jest jak najbardziej uzasadniony - powiedziała Dziemianowicz-Bąk.

Minister Czarnek musi odejść, jest ministrem złym i szkodliwym, pełnym pogardy i agresji. Jego wypowiedzi o młodzieży, o części polskiego społeczeństwa dyskwalifikują go nawet jako parlamentarzystę, nie mówiąc o tym, że go w pełni dyskwalifikują jako osobę, która ma odpowiadać za przyszłość polskich dzieci – powiedziała wiceszefowa klubu KO Barbara Nowacka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej