18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jasne

Podano oficjalny termin wyborów prezydenckich

03.06.2020  11:20
Podano oficjalny termin wyborów prezydenckich
Podano oficjalny termin wyborów prezydenckich Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Oficjalny termin wyborów prezydenckich został w końcu podany. Po tygodniach walki z koronawirusem rząd uznał, że mogą się one spokojnie odbyć. Wiemy już dokładnie, którego dnia Polacy ruszą do urn.

Oficjalny termin wyborów prezydenckich w końcu jest znany. 28 czerwca Polacy ruszą do urn w normalnej, znanej nam od zawsze formie. Po niewypale, jakim okazały się wybory korespondencyjne - teraz wszyscy zastanawiamy się, czy te obecnie ogłoszone rzeczywiście pójdą zgodnie z planem.

Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie zaopiniowała kalendarz wyborczy. Poinformowała o tym PAP Magdalena Pietrzak, szefowa KBW. W związku z tym, że terminem wyborów jest 28 czerwca, termin rejestracji komitetów mini 5 czerwca, a termin rejestracji kandydatów - 10 czerwca.

Podano oficjalny termin wyborów prezydenckich

Politykom PiS wyjątkowo mocno zależy na tym, by wybory prezydenckie odbyły się jak najszybciej. Wszelkie uchwały je umożliwiające pojawiały się w ostatnich dniach błyskawicznie. Najwyraźniej w oczach partii rządzącej zagrożenie epidemiczne do 28 czerwca zniknie już zupełnie.

Już teraz znoszone są praktycznie wszystkie obostrzenia, a rząd zezwolił nawet na organizację wesel do 150 osób. Jednocześnie wciąż jesteśmy ostrzegani przed drugą falą pandemii, która ma nadejść na jesieni. Zaskakujące, że rządzący na tyle dobrze poznali nieznanego koronawirusa, że potrafią takie rzeczy przewidywać z dużą dozą pewności.

Niemniej, teraz rozpoczyna się wyścig o fotel prezydencki. W gronie faworytów znajduje się obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda i goniący go w sondażach Rafał Trzaskowski, który dopiero niedawno rozpoczął swoją kampanię. 

To mogą być niesamowite emocje. Zwłaszcza dla Prawa i Sprawiedliwości.

Przeczytaj więcej
Komentarze