18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To koniec opozycji?

PRZEOGROMNE poparcie dla PiS. Kaczyński w ekstazie

13.10.2021  08:55
PiS miażdży opozycję
PiS miażdży opozycję Fot: Romolo Tavani/Shutterstock, JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość od kilku tygodni pnie się w sondażach, niebezpiecznie wyciągając ręce po kolejny triumf wyborczy. Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia, ponieważ wyborcy są w stanie wybaczyć mu prawie wszystko. Prezes PiS będzie rządził wiecznie?

Partia Jarosława Kaczyńskiego nadal podbija serca wyborców i ani myśli o oddawaniu władzy. Nie zaszkodziła szalejąca inflacja, kryzys na polsko-białoruskiej granicy, a nawet podnoszenie podatków! Prezes PiS zahipnotyzował Polaków?

PiS wygrywa kolejny sondaż

Badanie Social Changes przygotowane na zlecenie portalu wpolityce.pl wskazuje na kolejną poprawę sondażowych wyników Prawa i Sprawiedliwości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce już głosować 40 proc. wyborców, co świadczy o wzroście poparcia na poziomie 3 p.p. w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 26-procentowe poparcie (wzrost o 1 p.p). Wynik ten może robić wrażenie, choć nie daje nadziei na samodzielne przejęcie władzy. Trzecie miejsce w wyścigu po władzę zajął Szymon Hołownia. Na chwilę obecną Polska 2050 cieszy się głosami 12 proc. ankietowanych.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (7 proc.) oraz Konfederacja (7 proc.). Na przekroczenie progu wyborczego nie mają szans ugrupowania takie jak PSL (2 proc.), Kukiz'15 (2 proc.) oraz Jarosław Gowin (2 proc.).

Sondaż został przeprowadzony w czasie ostrego sporu z Unią Europejską, a także kryzysu na polsko-białoruskiej granicy. Wszystko wskazuje na to, że działania te są pozytywnie oceniane przez wyborców.