18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska vs omikron

PILNA KONFERENCJA PRASOWA. Niedzielski ogłosi restrykcje

Emilia Waszczuk
29.11.2021  13:06
Konferencja prasowa ministra zdrowia. Niedzielski ogłosi obostrzenia
Konferencja prasowa ministra zdrowia. Niedzielski ogłosi obostrzenia Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał pilną konferencję prasową w odpowiedzi na nową mutację koronawirusa omikron. Rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia.

Wielokrotnie zmutowany i wysoce zaraźliwy wariant koronawirusa SARS-CoV-2 - omikron - został wykryty w Afryce i już dotarł do Europy. Pierwsze przypadki zakażeń wykryto między innymi w Czechach, Austrii i Niemczech. Przybycie patogenu do Polski to jedynie kwestia czasu.

Omikron jest nie tylko dużo bardziej zaraźliwy, ale też prawdopodobnie odporny na szczepionki. W związku z tym kolejne kraje decydują się na zaostrzenie restrykcji i zamknięcie granic. Pierwsze kroki w walce ze zmutowanym koronawirusem podejmie też Polska.

Konferencja prasowa. Będą obostrzenia

W poniedziałek zwołane zostało posiedzenie sztabu kryzysowego, na którym omawiane są dalsze kroki w walce z pandemią. Po zakończeniu zebrania minister zdrowia Adam Niedzielski zwołuje konferencję prasową, na której przedstawi decyzje rządu. Już wiadomo, że w Polsce zostaną wprowadzone pewne restrykcje.

Poszczególne kraje tworzą nowe przepisy, które mają chronić przed tym wirusem. Dlatego i my także dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia. Przedstawi je minister zdrowia Adam Niedzielski

- poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Konferencja prasowa Adama Niedzielskiego odbędzie się w poniedziałek po godzinie 14.

Czytaj także
Przeczytaj więcej