18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany w prawie?

Opozycja nie uznaje wyborów prezydenckich. Mają szokujący plan!

Wojciech Kozicki
04.08.2020  15:25
Koalicja Obywatelska kontra wybory prezydenckie
Koalicja Obywatelska kontra wybory prezydenckie Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie 2020 przeszły do historii, a Sąd Najwyższy uznał ich ważność i wyniki. Opozycji nie pomogły protesty wyborcze, ale się nie poddaje. Platforma Obywatelska powoła specjalny zespół parlamentarny, który ma wyjaśnić nieprawidłowości związane z wyborami.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uznała ważność wybory Andrzeja Dudy na prezydenta. Wynik wyborów prezydenckich nie odpowiada jednak Platformie Obywatelskiej. Posłowie Koalicji Obywatelskiej ogłosili, że głosowanie nie było uczciwe i nie godzą się z wyrokiem Sądu Najwyższego. Zapowiedzieli powołanie zespołu parlamentarnego ds. nieprawidłowości w wyborach prezydenckich, który rozpocznie działalność już w najbliższy czwartek.

Wybory prezydenckie 2020 nieuczciwe i sfałszowane?

Wybory prezydenckie nie były uczciwe. Naruszono zasadę równości angażując media publiczne i aparat państwa po stronie A. Dudy. Nie były powszechne - zabrano możliwość głosowania tysiącom osób przebywającym za granicą. A dziś #SN przeszedł nad tym do porządku dziennego. Wstyd – napisał Borys Budka na Twitterze.

Powołanie wspomnianego zespołu parlamentarnego ogłosili Jan Grabiec i Robert Kropiwnicki. Celem ich działań jest „wyjaśnienie i pokazanie opinii publicznej nieprawidłowości związanych z wyborami prezydenckimi w 2020 r. w Polsce”. Stwierdzili, że Koalicja Obywatelska działa w interesie polskiej demokracji, by „system wyborczy w Polsce upodabniał się do systemu wyborczego w Rosji czy Białorusi”. Posłowie KO uważają, że Sąd Najwyższy zachował się jak Piłat i umył ręce.

Sąd Najwyższy nie chciał rozstrzygnąć co do istoty sprawy bardzo wielu istotnych protestów; nie dotknął istoty sprawy, czyli nierówności wyborów. To jest dla nas porażające – powiedział Grabiec. (Polsat News)

Finalnie Koalicja Obywatelska przygotuje raport na temat nieprawidłowości w czasie wyborów prezydenckich i przygotuje propozycję zmian legislacyjnych, by następne wybory były uczciwe.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze