18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

!!!

Szok na antenie TVP. Marszałek wzywa PiS do opamiętania

Emilia Waszczuk
27.11.2020  20:33
Orędzie Tomasza Grodzkiego w TVP
Orędzie Tomasza Grodzkiego w TVP Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Orędzie marszałka Senatu w TVP. Tomasz Grodzki wyjaśnił widzom, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej i odebrać Polakom miliardy złotych.

Czegoś takiego na antenie TVP dawno nie było. Polacy, dla których telewizja publiczna stanowi jedyne źródło informacji, właśnie dostali gigantyczną dawkę zupełnie innej (niż znają) rzeczywistości. Zostali ostrzeżeni, co czeka Polskę po wecie PiS w Unii Europejskiej.

Jak wiadomo, TVP to telewizja, która zdecydowanie sprzyja obecnej władzy, a o tym, że jest propagandowa, kolejne raporty i specjaliści mówią od lat. Teraz przyszedł czas na mały wyrywek: telewizja musiała wyemitować orędzie marszałka Senatu.

Orędzie Tomasza Grodzkiego w TVP

Tomasz Grodzki przemówił i wyjaśnił, o co chodzi w wecie budżetu Unii Europejskiej i czym grozi ono Polsce. Ostrzegł widzów, że to pierwszy krok ku wystąpieniu ze Wspólnoty, a także pozbawienie Polaków miliardów złotych. Na szali leżą nie tylko pieniądze z funduszu odbudowy, ale też między innymi środki na liczne inwestycje czy dopłaty dla rolników.

Jesteśmy w punkcie zwrotnym naszej historii. Polski rząd chce zawetować nowy budżet Unii Europejskiej, a tym samym fundusz odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa. Budżet Unii to są nasze pieniądze - podatników z Polski i całej Europy. Rząd chce je zawetować, gdyż nie chce powiązać budżetu z przestrzeganiem prawa. Nie możemy zrozumieć dlaczego, a może raczej w imię czego, rząd dzisiaj chce zrezygnować z pieniędzy, które należą się Polakom - powiedział Tomasz Grodzki.

Do tej pory od UE otrzymaliśmy ponad 125 mld euro, co pozwoliło zmienić oblicze naszego kraju i szybko nadrobić stracone lata. Premier Mateusz Morawiecki słusznie chwalił się, że uczestniczył w wynegocjowaniu bardzo dobrego dla Polski budżetu. Logiczny jest w tej sytuacji prosty apel Senatu: skoro wynegocjował pan dobry dla Polski budżet, to dlaczego chce go pan wetować?  - dopytywał.

Tomasz Grodzki wzywa PiS do opamiętania się

Marszałek Senatu zauważył, że jest prosta droga ku temu, by trwać w Unii Europejskiej i dalej czerpać z niej garściami: to przestrzeganie konstytucji, poszanowanie i zachowanie trójpodziału władzy, niezależne sądy, przestrzeganie praw człowieka.

Rozumieją to wszystkie kraje Unii Europejskiej poza dwoma, które lekceważą praworządność i reguły demokratyczne, a fundamentalne wartości zapisane w dokumentach unijnych zdają się być im obce. To bardzo niebezpieczne - powiedział marszałek Senatu.

Co więcej, Tomasz Grodzki nawiązał do historii i zauważył, że już raz weto doprowadziło do polskiej tragedii. Chodzi o liberum veto, które "odegrało haniebną rolę i stanowiło jeden z detonatorów rozkładu państwa, zakończonego rozbiorami". Teraz weto przynieść nam może tylko odejście od Zachodu. Jedyny kierunek, który nam zostanie, to wschód i Rosja.

Wzywam rządzących do opamiętania. Jeszcze nie jest za późno. Zapewniam, że Senat dołoży wszelkich starań, by zwyciężył interes Polski, w której praworządność, fundamenty demokracji, równość obywateli wobec prawa nie są kwestionowane. W naszym najgłębszym interesie jest Polska suwerenna, praworządna w centrum zjednoczonej Europy. Tylko taka Polska będzie dla przyszłych pokoleń bezpieczna i dostatnia. Tylko takiej Polski chce naród - powiedział Grodzki.

Apeluję do rządzących: wróćcie do przestrzegania praworządności, a konflikt z Unią Europejską sam się rozwiąże. Ale jeśli spowodujecie, że Polska straci gigantyczne pieniądze na dalszy rozwój i odbudowę, jeśli jeszcze do tego wyprowadzicie nas z europejskiego domu, historia i ludzie wam tego nie wybaczą - zakończył.

Przeczytaj więcej
Komentarze