18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głos z Torunia

Ostra wypowiedź Rydzyka. Wpłynie na wybory?

26.06.2020  13:47
Tadeusz Rydzyk okazał poparcie dla Andrzeja Dudy - to pocałunek śmierci?
Tadeusz Rydzyk okazał poparcie dla Andrzeja Dudy - to pocałunek śmierci? Fot: MACIEJ KONIECZNY/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie 2020 zbliżają się jak Sąd Ostateczny. Nie wiemy wciąż kto wygra – Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Sondaże szaleją, a do akcji wkracza imperator Tadeusz Rydzyk. Jego wypowiedź wpłynie na wynik wyborów?

Tadeusz Rydzyk ostro namieszał. Rodzina Radia Maryja słuchająca programu „Rozmowy niedokończone” usłyszała zaskakującą wypowiedź Tadeusza Rydzyka. Jak donosi „Super Express”, duchowny zaapelował do prawicowych kandydatów, by zrezygnowali ze startu w wyborach na rzecz Andrzeja Dudy. Zdaniem Rydzyka, korzystniejszy dla Polski byłby scenariusz, gdy prawicowi kandydaci oddaliby swoje poparcie obecnemu prezydentowi.

Rydzyk bierze się za wybory prezydenckie

Rydzyk bardzo chce, aby jego fani zagłosowali w drugiej turze wyborów. Zdecydował się nawet przełożyć pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę, by mieli szansę iść do urn.

Chciałbym powiedzieć, że 12 lipca to jest druga niedziela lipca. My co roku wtedy mamy pielgrzymkę [Radia Maryja] na Jasną Górę. I ze względu na wybory – oby nie, ale gdyby musiała być druga tura - przełożyliśmy wszystko na sobotę 11 lipca. Z myślą o tym, że słuchacze Radia Maryja wybiorą właściwie. Ja już wiem, kogo będę wybierał – powiedział Tadeusz Rydzyk. (SE.pl)

Media Rydzyka kontra opozycja

Media ojca Rydzyka ostro atakują również Rafała Trzaskowskiego. W czwartkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. Polaków i Polonii za granicą Jan Dziedziczak zaapelował, by nie wierzyć w żadne słowo prezydenta Warszawy.

Po tym, jak Małgorzata Kidawa-Błońska okazała się nieudanym kandydatem, totalna opozycja zaczęła straszyć Polaków „kopertami śmierci”, że po dotknięciu listu wszyscy będą umierać i że wybory nie mogą się odbyć. Chwilę po tym, jak zapadła decyzja, że wybory będą w innym terminie, że może być zmieniony kandydat, nagle koperty nie tylko nie zabijały, ale jeszcze Platforma zdecydowała się zbierać podpisy w całym kraju, wchodząc w interakcje międzyludzkie i przekazując kartki z podpisami z ręki do ręki – powiedział Dziedziczak. (radiomaryja.pl)

Telewizja Trwam młóci Trzaskowskiego i opozycję [WIDEO]

 

Czytaj także