18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna z PiS?

Ostre zmiany w TVP. Nowy prezes szokuje

Wojciech Kozicki
13.09.2022  11:24
Nowy prezes TVP wprowadza zmiany. Wyrzucił disco polo i Lecha Kaczyńskiego
Nowy prezes TVP wprowadza zmiany. Wyrzucił disco polo i Lecha Kaczyńskiego Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Disco polo, ludzie Kurskiego, Lech Kaczyński... co ich łączy? Wszyscy wylatują z TVP! Nowy prezes Mateusz Matyszkowicz wyrzucił z Telewizji Publicznej nie tylko muzykę chodnikową. Kolejni pracownicy związani z Jackiem Kurskim tracą pracę. Nowy włodarz zdjął nawet portret Lecha Kaczyńskiego! Czy to już medialne czystki?

Odwołanie Jacka Kurskiego i zatrudnienie jego żony najwyraźniej nie było jedynie kosmetyczną zmianą w Telewizji Publicznej. Media donoszą, że nowy prezes najpierw wyrzucił z anteny disco polo, a teraz wziął się za wyrzucanie ludzi. Rozpoczęły się ostre zmiany kadrowe i wizerunkowe. Wirtualna Polska pisze, że następca Kurskiego „nie tylko zwolnił kilku dyrektorów (np. Pawła Gajewskiego z TVP3, Romana Pedrycza z TVP Technologie), ale także odwołał plenerowy koncert z okazji otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną”.

Zmiany w TVP. Nowy prezes zwalnia, zdejmuje i zapowiada

Portal Wirtualna Media informuje, że pracę w TVP stracilili reżyserzy widowisk muzycznych Mikołaj Dobrowolski i Robert Klaat. Za Kurskiego mieli sporo roboty, bo przygotowali m.in. niedawny "Koncert piosenki wojskowej państw NATO", "Koncert Mikołajkowy" czy imprezę z okazji Dnia Kobiet, na której śpiewali m.in. Edyta Górniak, Norbi i Boys.

Matyszkowicz w ogóle odsunął Klaata i Dobrowolskiego od współpracy z TVP, zamroził ją. odwołanie koncertu na otwarcie kanału "to dopiero początek" – czytamy w Wirtualnych Mediach.

Zmiany w TVP Info

Jak donosi portal Press, zaczęły się też zmiany w TVP Info. W ofercie kanału informacyjnego TVP Info pojawiły się serwisy o tematyce kulturalnej i międzynarodowej. Sam Matyszkowicz wyjaśnił, że w ramówce Telewizji Publicznej pojawi się więcej kultury, bo „kultura to jest takie miejsce, w którym możemy się spotkać".

Będzie na pewno mniej koncertów okolicznościowych na antenach, a jeśli będą, to widzowie nie usłyszą już gwiazd disco-polo. Czy to się jakoś przełoży na oglądalność? Czas pokaże – ujawnił informator portalu Wirtualne Media.

Lech Kaczyński wylatuje z TVP

Na tym jednak nie koniec rewolucji na Woronicza w Warszawie. Nieoficjalnie podano, że do istotnej zmiany doszło też w gabinecie prezes TVP. Na honorowym miejscu wisiał tam portret Lecha Kaczyńskiego. Teraz zastąpił go Józef Piłsudski.

Jedną deklarację chciałem złożyć: w najbliższych latach planujemy pogłębienie współpracy międzynarodowej, przede wszystkim w ramach Trójkąta Lubelskiego. Dlatego cieszę się, że duchowo jest teraz z nami Monika Garbacziauskaite, szefowa litewskiej telewizji publicznej, i z nami fizycznie jest obecny serdeczny przyjaciel, szef ukraińskiego nadawcy publicznego Mykoła Czernotycki – zapowiedział nowy prezes TVP.