18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oświadczenie majątkowe ujawnione

Duda ma w kokosy? "Spłacamy z Agatą kredyt, jak każde małżeństwo"

26.06.2020  16:49
Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy ujawnione
Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy ujawnione Fot: andrzej.duda/instagram

Po serii apeli Sąd Najwyższy ujawnił w piątek oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. Dlaczego prezydent nie chciał go pokazać?

Politycy KO apelowali w ostatnich dniach o ujawnienie oświadczenia majątkowego Andrzeja Dudy. Przyjętą praktyką jest podawanie do publicznej wiadomości zarobków i majątków najważniejszych polityków, jednak prezydent nie zamierzał przyznawać się, co ma i ile dostaje - informowali posłowie KO. - Jeżeli prezydent nie chce opublikować swojego oświadczenia, to znaczy, że ma coś do ukrycia - mówił na konferencji prasowej Cezary Tomczyk. - To jest absolutny skandal.

Jak podaje PAP, oświadczenie majątkowe prezydenta trafiło do Sądu Najwyższego, jednak Andrzej Duda nie zgodził na jego ujawnienie. Dlaczego?

Oświadczenie ujawnione

W piątek po południu Sąd Najwyższy oświadczenie ostatecznie opublikował, a Andrzej Duda zapewnił, że nie ma nic do ukrycia. Twierdzi, że sam poprosił SN o ujawnienie dokumentu.

Osobiście zwróciłem się do SN o zdjęcie klauzuli tajności i ujawnienie mojego oświadczenia majątkowego. Są klauzule i procedury, ale ja osobiście nie mam nic do ukrycia. Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo - napisał Duda na Twitterze.

Co jest w oświadczeniu? Między innymi informacja o oszczędnościach prezydenta, tj. około 120 000 złotych i 30 560 euro. Ponadto Andrzej Duda posiada 446 akcji spółki Skotan (ok. 60 000 złotych) i polisy ubezpieczeniowe (ok. 28 000 złotych).

Duda w 2019 roku posiadał mieszkanie o powierzchni 79,40 m/kw, współdzielone z żoną. Miał też niezabudowaną działkę o powierzchni 325 m/kw i "lokal mieszkalny" o powierzchni 132,68 m/kw. Prezydent poza zgromadzonym majątkiem ma też kredyt hipoteczny do spłacenia, na kwotę 497 000 złotych. Ujawnił także, ile w 2019 roku zarobił jako prezydent. Przez 12 miesięcy dostał 243 041,43 zł brutto.

Przeczytaj więcej
Komentarze