18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedy nie ma

Oto BUDŻET SEJMU. Pieniądze takie, że spadną Wam kapcie

27.09.2021  18:02
Sejm ma niezły budżet
Sejm ma niezły budżet Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Budżet Sejmu wstrząśnie niejedną osobą, która z trudem żyje od wypłaty do wypłaty. Politycy opływają w bogactwa i egzystują jak pączki w maśle. Nic dziwnego, że w takim bogactwie pozostają oderwani od rzeczywistości.

Reporterzy "Super Expressu" dokopali się do budżetu Sejmu. Nie tylko podwyżki uposażeń, diet i emerytur polityków dają po oczach. Wszyscy rządzący opływają w nieprzyzwoite bogactwa, o których reszta Polaków może tylko pomarzyć. 

Grube miliony płyną nieprzerwanym strumieniem do klubów i kół poselskich. To wszystko widać w budżecie Kancelarii Sejmu na 2022 r. Posłowie mają też wiele przywilejów, o których zwykli Polacy mogą pomarzyć. 

Podwyżki dla posłów to jest nic! Z ujawnionego przez "Super Express" budżetu Kancelarii Sejmu wynika, że podwyżek jest znacznie więcej. Kluby i koła poselskie i parlamentarne dostaną z budżetu Sejmu na 2022 r. prawie 11 mln zł!

Sejm opływa w wielkie pieniądze

Wygląda to tak: 1 mln zł (925 tys. zł) na eksploatację samochodów służbowych Kancelarii Sejmu, przekazanych przewodniczącym klubów, a 8 421 000 zł, to pieniądze przeznaczone na „pozostałą działalność”. Tutaj kryje się budżet, który kluby i koła dostają na każdego posła.

Teraz te środki zwiększą się o 300 zł na każdego posła miesięcznie, więc łącznie o 1,6 mln zł na cały 2022 r. Polska cierpi z powodu inflacji i podwyżek cen? Tak, ale politycy sobie z tym doskonale poradzą! Szkoda, że przy okazji zapominając o zrozpaczonych, wyczerpanych pandemią Polakach.

Dotychczas koła lub kluby do 50 posłów dostawały 1370 zł miesięcznie na posła, teraz będzie to 1670 zł. Podsumowując, klub PiS dostanie łącznie ponad 4 mln zł w 2022 r., a klub KO ponad 2,2 mln. 

Na poziom życia materialnego, w przeciwieństwie do zwykłych obywateli, narzekać nie mogą!