18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bogactwo tuż, tuż

Otwierajcie szampana. Sasin: "Polacy będą zarabiać jak Niemcy"

24.05.2022  20:58
Jacek Sasin gwarantuje, że będziemy zarabiać tyle, co Niemcy
Jacek Sasin gwarantuje, że będziemy zarabiać tyle, co Niemcy Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Jacek Sasin znany jest z niezbyt trafnego prognozowania, ale się nie zniechęca. Tym razem zapowiada Polakom, że będą zarabiać krocie, niczym zachodni sąsiedzi. Niemiecki dobrobyt już się zbliża?

Jacek Sasin nie popisał się w ostatnich latach kilkakrotnie. Tym razem również polityk popłynął w prognozy, które prawdopodobnie nie mają racji bytu, ale zawsze miło posłuchać o nadciągającym dobrobycie.

Polacy niestety nie zarabiają jeszcze tyle, co Niemcy, ale „proszę jednak dać nam trochę czasu, a i do tego doprowadzimy” – stwierdził w rozmowie z Interią Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Jacek Sasin gwarantuje, że będziemy zarabiać tyle, co Niemcy

Zarobki w Polsce rosną wraz z inflacją, chociaż nie wszyscy pracownicy mogą się pod tym podpisać. Niemcy wciąż jednak na podobnych stanowiskach potrafią zarabiać nawet trzykrotnie więcej. Jacek Sasin zapewnia jednak, że ta różnica już jest niwelowana... Chociażby tym, że w Polsce płacimy mniej za paliwo! Faktycznie, co za ulga.

Wszędzie paliwo jest droższe, niekiedy litr benzyny kosztuje ponad 11 zł, a w Polsce nieco ponad 7. To znacząca różnica. (...) Absolutnie do minimum ścięliśmy podatki pośrednie, akcyzę, czyli to, co państwo może zrobić. Niżej już nie zejdziemy

- powiedział minister aktywów państwowych.

Niestety nie zrabiamy jeszcze tyle, co Niemcy

– przyznał Jacek Sasin.

Jednocześnie zadeklarował jednak, że potrzeba „trochę czasu”, żeby zwiększyć siłę nabywczą polskich pensji do poziomu notowanego za naszą zachodnią granicą. Natomiast wszystko przed nami. Czekamy na dobrobyt i brak lęku o przyszłość z niecierpliwością!