18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS - jasnowidze?

Minister się wygadał: BĘDZIE KOLEJNY LOCKDOWN. Wszystko do zamknięcia

Emilia Waszczuk
28.06.2021  09:35
Lockdown jesienią? PiS znów wszystko pozamyka, wygadali się
Lockdown jesienią? PiS znów wszystko pozamyka, wygadali się Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Politycy PiS lepszymi jasnowidzami niż Jackowski? A może po prostu już knują i wiedzą, co zrobią z Polską jesienią? Jeden z wiiceministrów właśnie się wygadał - jesienią znów wszystko pozamykają!

Rząd PiS znów zamknie Polskę, Polacy wrócą do maseczek, będą uwięzieni w domach, pozamykają się kina, restauracje, hotele. I choć jak na razie nic nie zapowiada dramatu, wszak codziennie odnotowujemy coraz mniej nowych zakażeń koronawirusem, oni już wiedzą - będzie kolejny lockdown.

Fakt, świat z niemałym przerażeniem patrzy na podwójną mutację koronawirusa powstałą w Indiach. Wirus Delta zaatakował już w Wielkiej Brytanii, która już kolejny raz staje się wyznacznikiem nadchodzącego w innych krajach dramatu. Już dziś na Wyspach odnotowuje się po kilkanaście tysięcy nowych zakażeń deltą, mimo olbrzymiego odsetka obywateli zaszczepionych. W związku z atakiem koronawirusa brytyjski rząd wstrzymał znoszenie lockdownu. Polski rząd zaś szykuje się do nowego otwarcia.

Lockdown od września? Patkowski się wygadał

W sprawie głos zabrał wiceminister finansów Piotr Patkowski. Polityk skrytykował pomysł Senatu, by przyznać emerytom i rencistom bon turystyczny, podobny do tego, jaki przysługuje dzieciom. Jednym z argumentów PiS przeciw programowi jest planowany na jesień lockdown.

Skorzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego przez grupę emerytów i rencistów może być niemożliwe, z uwagi na istniejące ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne

- napisał Patkowski w swojej opinii do projektu.

Senat zaproponował, by bon turystyczny dla seniorów obowiązywał od września b.r. do marca roku 2022. Tymczasem politycy PiS twierdzą, że przez cały ten okres podróżować nie będzie za bardzo można, bo w Polsce wybuchnie kolejna fala, a rząd wszystko pozamyka.

Szczepionki vs czwarta fala. Zaszczepieni się wściekną

Tu pojawia się kolejny znak zapytania - co z zaszczepionymi? Szczepionki przeciw COVID-19 powinny chronić przed zakażeniem i dać osobom odpornym możliwość korzystania z wszelkich usług nawet w czasie kolejnej fali zakażeń. W weryfikacji tego, kto jest zaszczepiony, a kto nie, powinny pomóc paszporty covidowe, które już od lipca obowiązywać będą w całej Europie, także w Polsce.

Zdaje się jednak, że PiS nie zamierza wyłączać zaszczepionych z obostrzeń, a to może wyjątkowo rozwścieczyć społeczeństwo. Co więcej, rząd już przygotowuje się do zabezpieczenia trzecich dawek szczepionki, by wzmacniać odporność Polaków w razie ataku Delty lub kolejnych mutacji. Czy pojawienie się nowego wariantu będzie ich argumentem, by ograniczyć wolność nawet zaszczepionym? Wszystko na to wskazuje.

Czytaj także
Przeczytaj więcej