18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PIENIĘDZY Z UNII EUROPEJSKIEJ NIE BĘDZIE! Polska straci miliardy

Emilia Waszczuk
06.09.2021  14:37
Polska straci blisko 50 miliardów euro. Przez polityków PiS
Polska straci blisko 50 miliardów euro. Przez polityków PiS Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Politycy PiS zgotowali Polakom okrutny los. Pięć województw może stracić w najbliższym czasie blisko 50 miliardów złotych z programu REACT-EU. A wszystko przez upór i zacięcie konserwatywnych polityków.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", Komisja Europejska zawiesiła rozmowy z pięcioma polskimi województwami na temat wypłat ogromnych dotacji. Zamrożona kwota to 126 milionów euro, czyli ponad 47,5 miliarda złotych.

Cóż takiego zrobili politycy, by rozwścieczyć Unię? Byli sobą. Chodzi o przyjęte w części Polskich samorządów uchwały anty-LGBT, stojące w sprzeczności do prawa UE i poszanowania praw człowieka. Jeśli województwa się z nich nie wycofają, obywatele zostaną bez dopłat.

Koniec dopłat z UE. Przez polityków PiS

Jak podaje "Wyborcza", w najgorszej sytuacji jest województwo małopolskie, które stracić może ponad 33,5 miliona euro. Województwo łódzkie może się pożegnać z wypłatami na łączną kwotę ponad 26 milionów euro, lubelskie - 26, a podkarpackie 24,6 milionów. Pulę zamyka województwo świętokrzyskie, które mogłoby dostać 16 milionów euro, ale pewnie nie dostanie, bo władze samorządowe ponad dobro obywateli i prawa człowieka stawiają swoją homofobię.

W piątek wieczorem do marszałków z województw: małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego (podpisały deklarację anty-LGBT, a dokładniej "w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych") oraz z łódzkiego i podkarpackiego (podpisały Samorządową Kartę Praw Rodzin przygotowaną przez Ordo Iuris) przyszły pisma z Komisji Europejskiej. Przekaz płynący z Brukseli jest stanowczy - dopóki uchwały nie zostaną uchylone, kurek z kasą w ramach programu REACT-EU pozostanie zakręcony

- informuje "Gazeta Wyborcza".

Pieniądze z UE nie będą czekać

Co ważne, Polacy pieniędzy nie dostaną, a te nie będą czekać, aż zmieni się władza. Nikt w UE nie zamierza też liczyć na to, że decyzja władz wojewódzkich się zmieni - mają wyznaczony termin, jeśli się w nim nie zmieszczą, środki zostaną najpewniej rozdysponowane do innych regionów. Te z pewnością się z takiego zastrzyku gotówki ucieszą.

Działania waszych władz regionalnych, które przyjęły deklaracje, uchwały czy rezolucje nazywające społeczność LGBTIQ "ideologią" i uznały swoje terytoria za nieprzyjazne dla osób LGBTIQ, kwestionują ich zdolność do zapewnienia zgodności z zasadą niedyskryminacji. A ta jest warunkiem wdrożenia europejskich funduszy wspierających rozwój gospodarczy

- brzmi fragment listu, jaki rozesłany został przez Komisję Europejską do wszystkich pięciu województw.

Czytaj także