18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chciał uniknąć kary

PIJANY POSEŁ KO ZATRZYMANY! Jechał "wężykiem" bez świateł

28.06.2022  19:06
Poseł Koalicji Obywatelskiej zatrzymany
Poseł Koalicji Obywatelskiej zatrzymany Fot: Łukasz Solski/East News

Poznańscy funkcjonariusze zatrzymali posła KO Franciszka Sterczewskiego, który jechał rowerem bez świateł i pod wpływem alkoholu. Polityk odmówił badania alkomatem, zasłaniając się immunitetem. Teraz parlamentarzysta przeprasza za swoje zachowanie.

We wtorek nad ranem poznańscy policjanci zatrzymali jadącego "wężykiem" rowerzystę bez świateł. Ponieważ wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu, postanowili go zbadać alkomatem. Wtedy zatrzymany wyciągnął legitymację poselską, próbując nakłonić mundurowych do zaniechania interwencji.

Początkowo zachowywał się kulturalnie, ale od razu zasłonił się legitymacją posła i odmówił badaniu na trzeźwość. Wyczuwalna była woń alkoholu. Później odmawiał wykonywania prostych poleceń, aby stać w określonym miejscu itd - przekazał portal wp.pl cytując jednego ze świadków.

Poseł wyjaśnił mundurowym, że wczoraj pił, a na pytanie o brak świateł odparł, że "wyładowała mu się bateryjka". Po zakończeniu interwencji przypiął rower, po czym wrócił pieszo do domu.

Poseł Sterczewski przeprasza

Policjanci nie ujawniali tożsamości zatrzymanego parlamentarzysty. Jednak tego samego dnia poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski opublikował na Twitterze wpis, w którym przeprasza za incydent. 34-latek zadeklarował też, że przekaże 5000 złotych na cele charytatywne.

Chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber - napisał.

Zgodnie z nowym taryfikatorem za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu grozi mandat w wysokości od 1000 do 2500 złotych.

Zobacz także
Czytaj także