18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rzecz niesłychana

PILNA KONFERENCJA KACZYŃSKIEGO! Ważne ogłoszenie prezesa

Emilia Waszczuk
14.06.2022  13:45
Konferencja Jarosława Kaczyńskiego
Konferencja Jarosława Kaczyńskiego Fot: Michal Woźniak/East News

Prezes PiS i wicepremier do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński zwołał we wtorek konferencję prasową. Polityk mówił o ustawie o ochronie ludności, zapomniał wspomnieć o swojej dymisji. Więc dziennikarze go docisnęli.

To koniec Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie? Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski sugerował we wtorkowy poranek w TVP, że jeszcze tego samego dnia zapaść może decyzja o rezygnacji wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Sobolewski polecił zachować czujność i zapewnił, że Jarosław Kaczyński sam ogłosi swoją decyzję. Twierdził także, że ta nie została jeszcze podjęta.

Tymczasem prezes PiS zwołał konferencję prasową, na której wystąpić miał w towarzystwie polityków MSWiA. Kaczyński rzadko występuje publicznie w podobnych okolicznościach, czy to oznacza więc, że jeszcze dziś ogłosi swe odejście z rządu?

Jarosław Kaczyński o swojej dymisji

Niestety Jarosław Kaczyński nadal nie zdecydował, czy dotrzymać słowa danego przed miesiącami, czy jednak nie. Nie ogłosił swojej dymisji, czego spodziewali się podsycani sugestiami Sobolewskiego wyborcy. Nawet dopytywany przez dziennikarzy ani myślał rozwiać wątpliwości. A biedaczek musiał - co wyraźnie sprawiło mu ból - odpowiedzieć m.in. na pytania zadane przez reporterów TVN.

Różne informacje krążą

- powiedział krótko Jarosław Kaczyński o swojej dymisji. - Bardzo proszę o cierpliwość. To jest świetna cecha również u dziennikarzy.

Jeśli chodzi o cele merytoryczne, zdaje mi się, że wykonałem, co miało być wykonane

- powiedział Kaczyński o swojej pracy w rządzie. Podkreślił jednak, że decyzja o dymisji ciągle nie zapadła.

Ustawa o ochronie ludności

Cała konferencja prasowa zwołana została w związku z przygotowaniem przez PiS ustawy o ochronie ludności. Wicepremier do spraw bezpieczeństwa planuje tak zmienić prawo w Polsce, by zapewnić Polakom, jak powiedział, "efektywne zabezpieczenie bezpieczeństwa ludności w sytuacjach, które mogą się zdarzyć". Domniemamy, że chodziło mu 0o sytuacje zagrożenia.

Musimy być zdolni do tego, żeby działać bardzo szybko i sprawnie, by móc natychmiast przełamywać przeszkody i podejmować skuteczne działania

- mówił swym dość ślimaczym i sennym głosem polityk. zapewnił przy tym, że nowe prawo da obywatelom zabezpieczenie m.in. przed niebezpieczeństwami w związku z sytuacją na Ukrainie i infiltracją przez służby. Kaczyński zapowiedział również, że wkrótce do Sejmu wpłynie projekt kolejnej ustawy, tym razem dotyczącej "naprawy błędnych i szkodliwych dla obywateli decyzji administracyjnych".

Mariusz Kamiński, szef MSWiA również biorący udział w konferencji prasowej, zapowiedział powołanie w Polsce Funduszu Ochrony Ludności w kwocie ok. 3 mld zł. W jego ramach przewidziane są między innymi obowiązkowe kursy pierwszej pomocy w szkołach czy zakup karetek pogotowia dla każdej polskiej gminy.