18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

CO SIĘ DZIEJE?

PILNA KONFERENCJA PRASOWA MINISTRA ZDROWIA. Dramatyczne informacje

Emilia Waszczuk
04.05.2021  13:51
Indyjski koronawirus w Polsce. Pilna konferencja Niedzielskiego
Indyjski koronawirus w Polsce. Pilna konferencja Niedzielskiego Fot: Planeta.pl

Pilna konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Polityk przekazał bardzo złe, niepokojące informacje. Do Polski nadciągnęła wybitnie niebezpieczna, indyjska mutacja koronawirusa.

Nagła konferencja ministra zdrowia nie przyniosła nic dobrego. Adam Niedzielski ostrzegł, że Polska stoi właśnie w obliczu gigantycznego zagrożenia: mamy w kraju już kilkanaście potwierdzonych przypadków zakażenia indyjską mutacją koronawirusa. To może prowadzić do następnych faL i kolejnego, rychłego paraliżu służby zdrowia oraz gospodarki.

Mamy kolejne ogniska mutacji indyjskiej w Polsce: okolice Warszawy i Katowice. Mamy przebadanych 14 próbek. Sumarycznie mamy co najmniej 16 przypadków indyjskiej mutacji koronawirusa

- powiedział Adam Niedzielski.

Co rząd zamierza zrobić z zagrożeniem? Tradycyjnie mądry Polak po szkodzie. Wcześniej sprawą zajmowały się GIS i Straż Graniczna, które miały za zadanie wyśledzić osoby wracające z Indii. Teraz podjęto decyzję o natychmiastowej kwarantannie.

W przypadku RPA, Brazylii i Indii - wszystkie osoby wracające z tych państw idą automatycznie na kwarantannę, dopiero po 7 dniach będą mogły wykonać test

- powiedział minister.

Więcej informacji wkrótce.

Czytaj także
Przeczytaj więcej