18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaraza powraca?

PILNA konferencja rządu. Koronawirus wraca do Polski, Delta atakuje

Bartłomiej Ciepielewski
06.07.2021  14:41
PiS wprowadza zmiany w walce z pandemią
PiS wprowadza zmiany w walce z pandemią Fot: Planeta.pl

Polski rząd zdoła poradzić sobie z indyjską mutacją koronawirusa? Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili nowe plany walki z pandemią. Wkrótce czeka nas powrót obostrzeń?

Już w poniedziałek rząd poinformował o kolejnych zmianach dotyczących walki z pandemią. Jedną z pierwszych decyzji resortu zdrowia jest zniesienie kwarantanny dla zaszczepionych. Osoby te będą obejmowane dozorem sanitarnym. Co jeszcze przygotował Adam Niedzielski?

Koronawirus wraca do Polski - konferencja rządu

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki odniósł się do obecnej sytuacji pandemicznej w kraju. Jak poinformował, pesymistyczne scenariusze ekspertów przewidują jesienią nawet po kilkanaście tysięcy zakażeń dziennie. W związku z tym rząd planuje utrzymać szpitale tymczasowe, które będą odciążały służbę zdrowia w sytuacjach kryzysowych.

Premier podkreślił również, że niezwykle istotne jest nakłanianie do szczepień oraz przestrzeganie obostrzeń i zasad sanitarnych.

Przygotowujemy szkoły, aby były w nich odpowiednie warunki sanitarne. Pamiętajmy o dystansie, dezynfekcji i maseczkach - apelował premier.

Jak poinformował Adam Niedzielski, na przełomie września, października i listopada prawdopodobnie nastąpi znaczący wzrost liczby zakażeń. Według najbardziej czarnego scenariusza w kraju należy spodziewać się około 15 tysięcy dobowych zakażeń. Minister zdrowia podkreśla, że sytuację mogą uratować prowadzone szczepienia przeciw COVID-19.

Dane, które obserwujemy, pokazują jednoznacznie: szczepienie jest najlepszą ochroną przed wirusem. A na pewno przed hospitalizacją, ciężkim przebiegiem i śmiercią - mówił szef resortu zdrowia.

Kończąc, Adam Niedzielski dodał, że obecnie około 98 procent chorych, które umierają z powodu COVID-19, to osoby, które nie przyjęły szczepienia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej