18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wódz powrócił

PILNE ZEBRANIE W PIS. Kaczyński rozjuszony, będzie dymisja

Emilia Waszczuk
01.12.2021  15:36
Kaczyński rozjuszony. Będzie dymisja
Kaczyński rozjuszony. Będzie dymisja Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński zwołał nadzwyczajne spotkanie klubu PiS. Obecność jest obowiązkowa. Szef partii rządzącej ma na nim ponoć ogłosić dymisję jednego z ministrów.

Jarosław Kaczyński się odnalazł! Odkąd ogłoszono, że koronawirusem zakażony jest wicemarszałek Ryszard Terlecki, prezes PiS i wicepremier do spraw bezpieczeństwa przepadł bez wieści. Teraz nagle się odnalazł - w środę wieczorem ma się pojawić w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej. I żąda od najważniejszych polityków Zjednoczonej Prawicy, by przyszli się z nim spotkać. Obecność jest obowiązkowa! - Takie spotkanie w partii to nadzwyczajny środek dyscyplinujący - mówi jeden z polityków PiS.

Pilne spotkanie w PiS

Informację o pilnym spotkaniu klubu PiS podała Wirtualna Polska. Później Onet dotarł do źródeł, które mówią o szykowanym szybkim usunięciu ze stołka ministra sportu. Już podobno gotowa jest jego dymisja.

Łukasz Mejza miał w przeszłości założyć firmę, która osobom chorym na raka nowatorskie metody leczenia. Problem w tym, że terapie oferowane przez polityka nie są sprawdzone, a wręcz uważa się je za niebezpieczne. Interes nie wypalił, zostało po nim wielkie grono oszukanych i wykorzystanych pacjentów. Informacje o nieczystych praktykach polityka przed tygodniem ujawnili dziennikarze Wirtualnej Polski.

Kaczyński chce zmiany prawa o szczepieniach?

Sprawa Łukasza Mejzy to niejedyny problem, jaki podjąć ma na specjalnym zebraniu Jarosław Kaczyński. Prezes chce ponoć rozmawiać z kolegami również na temat kontrowersyjnej ustawy o sprawdzaniu szczepień przez pracodawców.

Nadzwyczajne posiedzenie klubu PiS zaplanowane zostało w środę na godzinę 19.00. Czy faktycznie prezes ogłosi na nim dymisję? Czy to właśnie afera wokół ministra Mejzy sprowokowała go, by wezwać do siebie współpracowników? Ryszard Terlecki z PiS twierdzi, że nic z tych rzeczy. To "rutynowe posiedzenie" - mówi.

Nadzwyczajne to ono (posiedzenie klubu) tak bardzo nie jest. W trakcie posiedzenia Sejmu jest spotkanie klubu, w którym będzie uczestniczyć prezes Kaczyński.To będzie takie spotkanie podsumowujące nasze ostatnie tygodnie czy miesiące i plany na najbliższy czas. Takie dość rutynowe

- powiedział Ryszard Terlecki w rozmowie z PAP.

- Mejza, to jest poboczna sprawa". Czekamy na rozwój wydarzeń i zareagujemy - dodał polityk.