18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ukryty cel

PIS DA KAŻDEMU 100 ZŁOTYCH. To podstęp?

Emilia Waszczuk
23.12.2021  14:19
PiS da Polakom po 100 złotych. To podstęp?
PiS da Polakom po 100 złotych. To podstęp? Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Rząd PiS szykuje nowe, niespodziewane świadczenie dla obywateli. Każdy ma dostać 100 złotych na sprzęt umożliwiający oglądanie telewizji. Czy to aby nie podstęp?

Prawo i Sprawiedliwość szykuje "niespodziankę" dla wszystkich Polaków. Każdy z nas dostać ma w nowym roku 100 złotych, teoretycznie od rządu, ale przecież wiemy, skąd pochodzą te pieniądze. Sam cel dziwnej, niespodziewanej darowizny, może budzić pewne wątpliwości. Chodzi bowiem o to, by każdy miał dostęp do telewizji.

O nowych planach rządu donosi w czwartek Wirtualna Polska. Z ich informacji wynika, że premier chce opłacić Polakom nowe dekodery do telewizorów. Koszt każdego urządzenia PiS oszacował na maksymalnie 100 złotych i tyle właśnie dostać mają z rządowej kasy obywatele.

Bon na dekoder od PiS

Powód takiego działania jest dość prozaiczny - w PiS chcą, by do każdego polskiego domu docierał sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Posłowie PiS już ponoć rozpisali specjalną ustawę, a ta wkrótce trafić ma pod obrady Sejmu. Całość nadzoruje Janusz Cieszyński, znany między innymi z machlojek Ministerstwa Zdrowia na początku pandemii, a dziś człowiek ds. cyberbezpieczeństwa.

W Polsce zmienić się ma standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, więc obywatelom potrzebne będą nowe urządzenia. Projekt ustawy PiS zakłada więc, że każdy, kto kupi nowy dekoder, dostanie od państwa na niego pieniądze. Ale uwaga! Nikt gotówki do ręki nie dostanie. Na urządzenia będą specjalne bony (elektroniczne kody), nie do wykorzystania w żaden inny sposób. Jeden bon przysługiwać ma jednemu gospodarstwu domowemu i będzie ważny do końca 2022 roku.

Chodzi o TVP?

Czemu PiS tak bardzo zależy na zapewnieniu Polakom dostępu do telewizji? Cóż, być może chodzi o Telewizję Polską. Jak powszechnie wiadomo, TVP sprzyja władzy, a niezależni specjaliści od lat alarmują, że leje się z niej propaganda. Telewizja nie bez powodu zwana jest czwartą władzą... A Polacy ją przecież kochają.

Inny powód może kryć się jeszcze głębiej - aby dostać bon na dekoder, będzie trzeba się po niego oficjalnie zgłosić. Dzięki temu rządzący mogą stworzyć bazę Polaków, którzy mają w domach odbiorniki telewizyjne, a to już prosta droga do ściągania abonamentu, który mało kto chce opłacać.

Czytaj także