18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

spieszy im się

PIS ODMROZI GOSPODARKĘ DUŻO SZYBCIEJ? Walczą o wyborców

Emilia Waszczuk
06.05.2021  09:43
PiS szybciej odmrozi gospodarkę? Spieszy im się
PiS szybciej odmrozi gospodarkę? Spieszy im się Fot: Marek Szandurski/East News

Prawu o Sprawiedliwości mocno się spieszy - prawdopodobnie ostro przyspieszą z odmrażaniem gospodarki. Ryszard Terlecki zdradza, skąd takie nagłe działania.

Zaskakujące doniesienia wprost z obozu władzy. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział w czwartek, że prawdopodobnie już w połowie maja rząd ogłosi Nowy Ład, czyli wielki program partii na życie po pandemii. W nim znaleźć się ma szereg nowych "plusów", czyli tradycyjne rozdawnictwo i obiecywanie Polakom jeszcze lepszej zmiany.

Co ważne, ogłoszenie Nowego Ładu ma być połączone z konwencją PiS, a aby ta się odbyła, muszą być zniesione takie ograniczenia, jak zakaz zgromadzeń i organizowania imprez w przestrzeniach zamkniętych. Partia już kilka razy przekładała termin ze względu na trzecią falę koronawirusa. Teraz chcą spotkać się już w tym miesiącu, prawdopodobnie w okolicach połowy maja.

PiS ogłosi Nowy Ład

Ryszard Terlecki wprost zdradził, o co chodzi władzom PiS. Polacy mają dowiedzieć się, że to partia pokonuje koronawirusa i skojarzyć to z kolejnymi prezentami w postaci plusów, pożyczek czy dotacji.

Chcemy, żeby to ogłoszenie Polskiego Ładu zbiegło się z poczuciem ulgi u Polaków; ulgi, że będziemy rzeczywiście przekonani, że pandemia się cofa, przynajmniej w tej chwili - wiosną i na początku lata

- powiedział Ryszard Terlecki.

Jeśli faktycznie ogłoszenie Nowego Ładu ma się zbiec w czasie z konwencją PiS, rząd musi przyspieszyć znoszenie obostrzeń. Wstępnie spotkania w zamkniętych przestrzeniach przewidziane są dopiero na koniec maja, a i wtedy obowiązywać miałby limit 50 osób. W takich warunkach PiS raczej nie świętuje - oni lubią imprezy z pompą, w tłumie ludzi, całkiem nie w zgodzie z pandemicznymi zasadami.

Nowy Ład - co PiS szykuje Polakom?

Dlaczego piszemy o rozdawnictwie i nowych "plusach" od PiS? Bo już wiadomo, że między innymi na tym opierać ma się Nowy Ład. Partia chce obiecać Polakom pieniądze, których właściwie jeszcze nie ma w polskim budżecie. Ale kto by się tym przejmował?

W Nowym Ładzie ujętych ma być kilka różnych, ważnych dla Polaków i gospodarki programów, w tym "plan na zdrowie", "uczciwa praca - godna płaca", "dekada rozwoju", "rodzina i dom w centrum życia", "Polska - nasza ziemia", "przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek", "dobry klimat dla firm", "czysta energia - czyste powietrze", "CyberPoland 2025" i  "złota jesień życia"

Premier Mateusz Morawiecki już zdradził, że PiS szykuje dodatkowe pieniądze dla osób pokrzywdzonych przez pandemię oraz pieniądze dla młodzieży i dla rolników. Żeby nie było jednak tak miło, zapowiedział także duże zmiany w podatkach, tu jednak szczegółów zdradzać nie chciał, wszak nie o to partii chodzi, by obywateli zniechęcać, a by nęcić ich i do siebie przyciągać.

logo Tu się dzieje