18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pełna mobilizacja

PIS SZYKUJE SIĘ DO WYBORÓW! Wyciekły szczegóły pilnego spotkania

Emilia Waszczuk
12.05.2022  09:52
PiS szykuje się do wyborów
PiS szykuje się do wyborów Fot: Piotr Molecki/East News

W środę odbyło się pilne spotkanie członków PiS. Jarosław Kaczyński łajał i żądał dyscypliny? Już wiadomo! Partia z całą pewnością zaczyna przygotowania do wyborów parlamentarnych.

Grunt pod nogami posłów i posłanek Zjednoczonej Prawicy się wali i pali. Jarosław Kaczyński próbuje ratować sytuację, zwołał więc w środę dwa pilne zebrania. Na pierwszym stawić się miało całe kierownictwo PiS, na drugim - wyjazdowym - wszyscy członkowie klubu parlamentarnego PiS. Każdy dostał z tej okazji SMS-a z krótkim i treściwym "OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA".

O czym politycy mówili na spotkaniach? Co przekazał im Jarosław Kaczyński? Jeszcze przed posiedzeniami mówiło się, że przedstawi plany na najbliższe miesiące i będzie mobilizował członków do działania. I trochę straszył, bo szansa na to, że kolejne wybory wygrają i utrzymają władzę, jest coraz mniejsza.

Zmiany w PiS

W czwartek rano nieliczne informacje o spotkaniu klubu PiS zdradził w rozmowie z WP Radosław Fogiel. Wicerzecznik partii poinformował, że kierownictwo planuje przebudowę partyjnych struktur.

To ciąg dalszy zmian, które zapoczątkowaliśmy kongresem PiS. Tam dokonaliśmy zmian w statucie, które dają takie możliwości. Mówimy o zdynamizowaniu struktur wewnętrznych - tego, jak partia jest zorganizowana w terenie. Do tej pory działaliśmy w oparciu o 41 okręgów zbliżonych do okręgów, które obowiązują w ordynacji wyborczej do Sejmu. Teraz to, co zaproponowało kierownictwo partii (co musi być zaakceptowane przez komitet polityczny), to podział w oparciu o 100 jednostek terenowych PiS oraz zasada, że szefowie tych struktur nie będą mogli łączyć tych stanowisk ze stanowiskami rządowymi

- tłumaczył polityk. Czy jednak aby na pewno tak pilne spotkanie, w czasach kryzysu i wielkiej kłótni z Solidarną Polską, dotyczyło wyłącznie struktur partii?

Sam Fogiel przyznał, że zmiany mają jeden cel - zwiększenie efektywności i skuteczności działania partii. Gdy większość sejmowa wisi na włosku, a poparcie jest chwiejne i zdecydowanie za niskie, by utrzymać władzę, potrzeba pilnych i skutecznych rozwiązań.

PiS szykuje się do wyborów

Już wiadomo, że PiS szykuje się do wyborów. W najbliższych miesiącach - jak zdradził Fogiel - przedstawiciele partii będą jeździć po Polsce i przekonywać, że jest cudownie, a cudowność tę kraj zawdzięcza im właśnie. Co z drożyzną, pogłębiającą się biedą i rosnącą inflacją? Na pewno znajdą na wytłumaczenie jakiegoś Putina albo Tuska.

Jeszcze przed spotkaniem Onet donosił, że jeśli PiS nie dogada się z Solidarną Polską w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym, jeszcze latem mogą nas czekać przedterminowe wybory. Podobno i ten temat został na spotkaniu klubu podjęty, szczegóły nie są jednak znane. Jeden z posłów anonimowo w rozmowie z PAP potwierdził jedynie pilną mobilizację członków. - Prezes akcentował konieczność mobilizacji i zapowiedział, że od czerwca działacze mają ruszyć w teren z ofensywą. Spotkania z wyborcami mają się odbyć w każdym z powiatów - powiedział.