18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To nie przelewki

PKW zdradza wyniki wyborów. Mają ogromne problemy

14.10.2019  14:00
PKW zdradza wyniki wyborów. Mają ogromne problemy
PKW zdradza wyniki wyborów. Mają ogromne problemy Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nikt nie może się jeszcze cieszyć ani załamywać w stu procentach. Wyniki wyborów, które już znamy, wciąż są dokładnie zliczane, analizowane i ulegają zmianie. Kolejna konferencja PKW znów sporo namieszała.

Jarosław Kaczyński i liderzy innych ugrupowań dalej nie mogą być pewni swego. Wyniki wyborów zmieniają się, ale 100% pewności, co do ich poprawności dalej nie mamy. Każda kolejna konferencja Państwowej Komisji Wyborczej miesza w tym politycznym garze.

PKW podaje wyniki wyborów

Tymczasem kolejne wyniki przedstawiają się następująco:

  • PiS -  43,79 proc.
  • KO -  27,24 proc.
  • SLD -  12,52 proc.
  • PSL -  8,58 proc.
  • Konfederacja - 6,79 proc.

Są to wyniki z 99,5% obwodowych komisji wyborczych, a więc wiemy już, że niewiele się zmieni.

Wynik PiS-u wciąż spada, zatem zdecydowanie w tej partii zawód będzie największy. Jarosław Kaczyński może mieć powody do obaw i nerwów, nie da się tego ukryć.

Na konferencji prasowej już powiedziano, że dziś wieczorem poznamy najbardziej oficjalne wyniki. Jeśli to się nie uda, wyniki pojawią się we wtorek rano. Jak zdradził członek Państwowej Komisji Wyborczej - największe problemy sprawiają okręgi znajdujące się poza granicami Polski.

Poza problemami z uzyskaniem wyników wyborów zza granicy - pojawiają się tradycyjne problemy z błędami, które popełniają ludzie w lokalnych komisjach wyborczych. To wszystko sprawia, że na oficjalne wyniki wciąż musimy czekać. 

Przeczytaj więcej
Komentarze