18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne wyznanie

PONURE ŚWIĘTA WAŁĘSY. Prezentów nie będzie, śledź na cztery osoby

24.12.2021  11:55
Lech Wałęsa jest bankrutem
Lech Wałęsa jest bankrutem Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Tegoroczne święta Lecha Wałęsy będą wyjątkowo trudne. Były przywódca Solidarności zdradził, że został bankrutem, przez co nie ma pieniędzy nawet na prezenty. Jak zapowiedział, podczas wigilijnej uczty jeden śledź przypadnie na cztery osoby.

Lech Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział, jak będą wyglądały jego święta. Były prezydent przyznał, że nie ma konkretnych planów na Boże Narodzenie, gdyż ma już "prawie 80 lat, więc zostało łóżeczko". Nie ukrywa jednak, że z chęcią wręczyłby bliskim prezenty, tylko nie ma na to pieniędzy.

Mam chęci na prezenty, ale na razie nie mam za co ich kupić - stwierdził były polityk.

Przywódca Solidarności dodał też, że udało mu się zarobić trochę pieniędzy za granicą, "ale to wciąż za mało", a zdobyte środki przeznaczy na spłatę długów.

Byłem nawet za granicą, ale to wciąż mało pieniędzy. Parę groszy jest, ale to na długi. Mam za mało pieniędzy na prezenty. Podzielenie się opłatkiem, śledź jeden na cztery osoby będzie. Sam nie liczę na żaden prezent, tylko na żonę. I nie chcę nic od nikogo, żadnego prezentu pod choinkę - mówił 78-latek w rozmowie z "Super Expressem".

We wcześniejszych wywiadach były prezydent przyznał, że za pogorszenie jego sytuacji finansowej odpowiada głównie pandemia.

Lech Wałęsa ledwo ciągnie

Lech Wałęsa do niedawna dostawał 6 tysięcy złotych emerytury. Po sierpniowych podwyżkach kwota ta wzrosła do około 18 tysięcy złotych.

A kto by nie chciał więcej? I chciałbym, i się boję. Ja też bym chciał więcej, niemniej jednak mam kaca moralnego, kiedy słyszę, że w budżetówce, szpitalach i sądach jest bieda - stwierdził.

Były prezydent podkreśla, że to nie on wydaje wszystkie oszczędności, a pieniądze najbardziej interesują jego żonę. Cóż... pozostaje życzyć zdrowych, spokojnych świąt i pełnego portfela. Może warto tam włożyć rybią łuskę na szczęście?

Czytaj także