18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prawo i sprawiedliwość

POSEŁ PIS ZAATAKOWAŁ Z NOŻEM W RĘKU! Będzie więzienie?

Emilia Waszczuk
13.09.2021  15:18
Poseł PiS Przemysław Czarnecki przed sądem za atak nożem
Poseł PiS Przemysław Czarnecki przed sądem za atak nożem Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Przynależność do partii nie pomoże? Poseł PiS Przemysław Czarnecki stanął przed sądem. Polityk odpowie za atak nożem, którego dopuścić się miał ponad dwa lata temu.

Poseł PiS jest nożownikiem? Przed Sądem Rejonowym Warszawa-Mokotów rusza proces przeciw Przemysławowi Czarneckiemu. Poseł (syn europosła Ryszarda Czarneckiego) w nocy z 31 grudnia 2018 roku na 1 stycznia 2019 roku miał zaatakować nożem swojego kolegę.

Cóż wydarzyło się pamiętnej nocy? Przemysław Czarnecki, jego żona Łucja C. i przyjaciel rodziny Krzysztof K. spotkali się w domu polityka na warszawskim Wilanowie by razem żegnać stary rok i witać nowy. Cała trójka świetnie się ze sobą bawiła, zażywali też alkohol - polityk pił najmniej, najwięcej jego ofiara.

Poseł PiS nożownikiem? Czarnecki zaatakował kolegę

Według ustaleń śledczych w pewnym momencie Przemysław Czarnecki postanowił położyć się spać i zostawił żonę z przyjacielem. Później nagle wpadł rozwścieczony do pomieszczenia, w którym przebywali, w rękach miał dwa noże i zaatakował mężczyznę.

Machał nożami, był w amoku, zranił mnie w lewą dłoń - relacjonował Krzysztof K.

Śledczym polityk mówił później, że zrobił to w akcie zazdrości - przyjaciel i żona mieli się przytulać. Co ciekawe, po czasie zeznania zmienił i twierdził, że jego towarzysze się kłócili. Żadnej z tych relacji nie potwierdziła pozostała dwójka, a i prokuratura nie dała im wiary.

Krzysztof K. miał rozległą ranę ręki, "biegnącą od kłębka palca małego" i "przecięcie ścięgna zginacza palca lewej ręki" - pisali lekarze badający poszkodowanego. W mieszkaniu Przemysława Czarneckiego policjanci zobaczyć mieli kałużę krwi. Poseł twierdził, że wszystko to wina rozbitej szklanki, którą to K. miał się skaleczyć.

Przemysław Czarnecki z PiS trafi do więzienia?

Przeciw politykowi PiS wystąpił nie tylko jego zraniony przyjaciel, ale też małżonka. Kobieta zeznała śledczym, że Czarnecki był agresywny, groził jej, ma kłótliwy charakter.

Teraz w końcu rusza proces w sprawie ataku nożem, w którym poseł PiS Przemysław Czarnecki może zostać skazany na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Mężczyzna zrzekł się immunitetu. Dziś dalej twardo obstaje przy swoim i twierdzi, że jest niewinny.

Nie mam w tej sprawie nic do dodania ponad to, co mówię od prawie 3 lat. Jestem przekonany, że prawda się obroni i na sali sądowej będę mógł udowodnić swą niewinność, a sąd w przeciwieństwie do prokuratury wysłucha moich argumentów. Co do spraw osobistych, to ze względu na dobro mojej córeczki nie mam zamiaru ich komentować i serdecznie proszę o pozostawienie mojej rodziny w spokoju

- powiedział oskarżony w rozmowie z Wirtualną Polską.

Czytaj także
Przeczytaj więcej