18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

PRZEDŁUŻĄ STAN WYJĄTKOWY?! Jest rekomendacja

27.09.2021  14:59
Przedłużą stan wyjątkowy w Polsce
Przedłużą stan wyjątkowy w Polsce Fot: Piotr Molecki/East News

Stan wyjątkowy w niektórych częściach Polski miał trwać do 1 października 2021. Już teraz wiadomo, że pojawiła się oficjalna rekomendacja jego przedłużenia. Jak daleko posunie się jeszcze rząd?

Stan wyjątkowy w Polsce wywołał ogromne kontrowersje w momencie jego wprowadzenia. Okazuje się jednak, że rząd nie poprzestanie na samym wprowadzeniu, ale być może go przedłuży! Pojawiła się już oficjalna rekomendacja.

Wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce miało związek z tym, że nasz kraj, a także Litwa, Łotwa i Estonia zarzucały Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na ich terytorium w ramach tzw. wojny hybrydowej. Tym samym we wspólnym oświadczeniu premierzy Polski i krajów bałtyckich ocenili, że kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki. 

Zobacz także

Stan wyjątkowy zostanie przedłużony

Stan wyjątkowy wprowadzono więc na terenach przygranicznych, co wywołało ogromne niezadowolenie ze strony polskiego społeczeństwa. Teraz okazuje się, że rząd ma za nic takie nastroje i myśli o przedłużeniu swoich zarządzeń. 

Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej trwa od 2 września, a miał formalnie dobiec końca 1 października. Medialne doniesienia o jego przedłużeniu potwierdził na poniedziałkowej konferencji prasowej minister Mariusz Kamiński. 

Będę rekomendował Radzie Ministrów przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej o 60 dni

– przekazał szef MSWiA. 

Na czym ta sprawa się zakończy? Będziemy mieli okazję to bacznie obserwować.

Zobacz także