18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

powodzi się

PRZYŁĘBSKA CHCIAŁA TO UKRYĆ! Majątek PRZYJACIÓŁKI PREZESA ujawniony

Emilia Waszczuk
25.04.2022  14:55
Majątek Julii Przyłębskiej ujawniony
Majątek Julii Przyłębskiej ujawniony Fot: Wojtek Laski/East News

Julia Przyłębska chciała ukryć swój majątek, ale nie wyszło. Nim na tronach TK pojawi się jej ostatnie oświadczenie majątkowe, Wirtualna Polska ujawnia, co posiada przyjaciółka prezesa PIS.

Magister Julia Przyłębska, która bardzo chciałaby być nazywana "profesor", ale się do tego nie doedukowała, to postać bardzo ciekawa. Najpierw była marną studentką i egzamin sędziowski zaliczyła ledwo na tróję, później została nędzną sędziną i gdy próbowała dostać się do Sądu Okręgowego, odmówiono jej za liczne błędy w wydawaniu orzeczeń, ponadprzeciętną liczbę uchylanych wyroków oraz wysoką absencję w pracy. Problemów z nią było później jeszcze wiele, przyszła jednak władza PiS i pani Julia wybiła się na szczyty.

Z dość podstawowym stopniem naukowym i nędznymi wynikami w pracy, została pierwszą prezes Trybunału Konstytucyjnego, oraz "odkryciem towarzyskim" Jarosława Kaczyńskiego. Jak wiadomo, wystarczy przyjaźń z PiS i wierność prezesowi, by zdobywać szczyty. Kompetencje nie są szczególnie ważne.

Majątek Julii Przyłębskiej

O tym, że Trybunał Konstytucyjny przestał być konstytucyjny, a jest partyjny, wiadomo nie od dziś. Dziś jednak na jaw wychodzi nowa aferka z nim związana. Sędziowie TK tak bardzo oderwali się od rzeczywistości, że postanowili ukryć, ile zarabiają i jakie posiadają majątki. Ukryć majątek planowała też oczywiście Julia Przyłębska. Ostatecznie PANI MAGISTER zdecydowała, że jednak tego nie zrobi. Co i ile posiada? Całkiem jak w przypadku jej partyjnych kolegów, dużo. Zalecamy przed dalszą lekturą zaparzenie melisy.

Nowe oświadczenie majątkowe nie zostało jeszcze ujawnione. Ostatnie - za 2020 rok, złożone w 2021 roku - mówi o całkiem pokaźnych oszczędnościach. Już przed rokiem na koncie sędziny było 390 tysięcy złotych i 27 tysięcy euro oszczędności.

Ponadto Julia Przyłębska do października 2021 roku posiadała dom o powierzchni 160 metrów kwadratowych i działkę o wielkości 830 metrów kwadratowych. Ile są warte? Dom został sprzedany, ale za ile, tego sędzina nie ujawnia. Firma Cenatorium podaje jednak, że nieruchomość kupiono za gigantyczną kwotę 1 050 000 złotych.

Nowy dom z azylem dla Kaczyńskiego

Starego domu nie ma, jest nowy. Na początku 2021 roku Julia Przyłębska i jej mąż Andrzej Przyłębski (były współpracownik Służby Bezpieczeństwa PRL, a dziś ambasador polski w Niemczech) kupili nową nieruchomość. To ogromny dom w miejscowości Jazgarzewszczyzna pod Warszawą, za który małżeństwo zapłaciło 1 490 000 złotych.

Nieruchomość ma 308 mkw powierzchni użytkowej, do tego garaż (51 metrów), domek ogrodowy (18 metrów) i murowany basen. Działka, na której znajdują się zabudowania, liczy sobie 2 000 metrów kwadratowych! Ponadto krąży plotka, że w nowym domu Przyłębskich znalazło się miejsce na... imprezownię, której częstym gościem ma być prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek 25 kwietnia Julia Przyłębska ogłosiła, że jednak ujawni oświadczenie majątkowe za 2021 rok. Powodem mają być "liczne oszczerstwa" kierowane w jej kierunku.

W trosce o dobro Trybunału Konstytucyjnego oraz chcąc zapobiec dalszym oszczerstwom formułowanym zarówno pod adresem instytucji jak i wobec mnie osobiście, jako Prezes TK złożyłam do I Prezes Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie klauzuli 'zastrzeżone' nadanej mojemu oświadczeniu majątkowemu za rok 2021

- napisała Przyłębska w komunikacie.