18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

Pałac Prezydencki zmieni lokatora? Duda może się pakować

03.07.2020  18:22
Sondaż. Andrzej Duda przegrywa wybory
Sondaż. Andrzej Duda przegrywa wybory Fot: Piotr Molecki/East News

Kolejny sondaż, w którym Andrzej Duda traci władzę na rzecz Rafała Trzaskowskiego. Czy prezydent już powinien zacząć bać się przegranej?

Kto zostanie prezydentem? Andrzej Duda zdobędzie reelekcję, a może zastąpi go czarny koń wyścigu, który do akcji wkroczył zaledwie miesiąc temu i porwał Polaków do zmiany?

Rafał Trzaskowski cieszy się coraz większym poparciem, Andrzej Duda... nie zyskuje poparcia kolejnych wyborców. To może skończyć się dla prezydenta sromotną porażką. Ale walka będzie zacięta.

Duda przegra?

To już drugi sondaż w piątek, w którym Andrzej Duda traci prezydenturę. W badaniu IPSOS dla OKO.press przegrał z Rafałem Trzaskowskim o zaledwie jeden procent. Kolejny sondaż, tym razem przeprowadzony przez Kantar dla TVN i TVN24 ponownie daje zwycięstwo kandydatowi KO.

W drugiej turze wyborów na Rafała Trzaskowskiego głos deklaruje 47 procent wyborców. Jego przeciwnik znów przegrywa jednym punktem procentowym - w badaniu Andrzej Duda otrzymuje 46 procent głosów.

Ciągle mamy za to duży - choć coraz mniejszy - odsetek osób niezdecydowanych. Aż 7 procent wyborców ciągle nie wie, komu powierzyć prezydenturę. Dla porównania, ostatnie badanie Kantar dla TVN i TVN24 dawało Andrzejowi Dudzie o 0,06 proc. mniejszy wynik. Procenty Rafała Trzaskowskiego były za to aż 2,3 punkty mniejsze. Niezdecydowanych było prawie 10 procent wyborców.

Przeczytaj więcej
Komentarze