18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemia w Polsce

DZISIAJ NOWE OBOSTRZENIA. Co zrobi rząd? Są przecieki

Emilia Waszczuk
07.04.2021  08:58
Pandemia w Polsce. Rząd ogłosi restrykcje
Pandemia w Polsce. Rząd ogłosi restrykcje Fot: Planeta.pl

W środę 7 kwietnia zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który podejmie decyzję co do walki z pandemią po 9 kwietnia. Pojawiły się pierwsze informacje o tym, co nas czeka. Wielu Polaków będzie niezadowolonych.

Obecnie obowiązujące restrykcje tracą moc dzień przed rocznicą katastrofy smoleńskiej. Zdaje się, że politycy PiS mieli nadzieję, iż sytuacja pandemiczna ulegnie znacznej poprawie, a oni będą mogli - jak to mają w zwyczaju - zorganizować huczne obchody. Pojawiły się więc plotki, że nowe obostrzenia zostaną wprowadzone dopiero od poniedziałku 12 kwietnia. Czy rząd się odważy?

Obostrzenia pandemiczne. W środę decyzja rządu

O tym przekonamy się najpewniej jeszcze w środę. Wiadomo jednak, że luzowaniu restrykcji i odkładaniu lockdownu na później przeciwny jest minister zdrowia. Adam Niedzielski chce utrzymania obostrzeń w obecnie obowiązującej formie co najmniej na najbliższe dwa tygodnie.

Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach obostrzenia należy przedłużyć - powiedział w Polsat News.

I choć szef resortu zdrowia zmian nie chce, ostateczna decyzja nie należy do niego, a do premiera. Rząd ponoć ciągle rozważa zarówno luzowanie obostrzeń (w tym, w pierwszej kolejności, otwarcie żłobków i przedszkoli), jak i ich zaostrzenie. Na szali leżą ponoć nawet godzina policyjna i wprowadzenie zakazu przemieszczania się.

Brany jest pod uwagę każdy wariant - zarówno korekt w obecnie obowiązujących obostrzeniach, jak i utrzymania ich w obecnym kształcie

- mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Wedle pierwszych przecieków z rządu, jeszcze w środę możemy spodziewać się ogłoszenia... że żadnych zmian nie będzie. Obostrzenia miałyby zostać przedłużone o kolejny tydzień, tak, by można było lepiej ocenić sytuację pandemiczną po świętach i dopiero wtedy podjąć decyzje o ewentualnym łagodzeniu restrykcji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze