18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na głowę upadł?

Pandemia wynosi się z Polski? Niedzielski OGŁASZA ZWYCIĘSTWO

Emilia Waszczuk
06.04.2021  10:15
Adam Niedzielski wieszczy wygraną z koronawirusem
Adam Niedzielski wieszczy wygraną z koronawirusem Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pandemia zbliża się ku końcowi? W Polsce powróci normalność? Adam Niedzielski zaraził się chyba optymizmem od premiera, bo w szczycie zarazy wieszczy wygraną z koronawirusem.

Pandemia koronawirusa trwa, a dane Ministerstwa Zdrowia są zatrważające. W Wielkanoc do szpitali z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 trafiło około 1,5 tysiąca osób! I choć nowych zakażeń w niedzielę i poniedziałek odnotowano stosunkowo niewiele, ciągle nie można mówić o sukcesie.

Adam Niedzielski ogłasza: zwyciężamy pandemię

Minister zdrowia Adam Niedzielski twierdzi, że Polska powoli zaczyna radzić sobie z pandemią. Czyżby wierzył, że zmniejszona liczba wykrytych zakażań, odnotowana w święta, to dane miarodajne? Polityk pokazał wykres, wedle którego w części województw odsetek zachorowań spada. Oznajmił, że to wynik wprowadzenia w kraju surowych obostrzeń.

Cztery województwa, które w pierwszej kolejności zostały poddane działaniu obostrzeń (Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie, Lubuskie, Mazowieckie) mają teraz największy spadek tygodniowej liczby zakażeń

- napisał Adam Niedzielski na Twitterze.

I choć z jednej strony Adam Niedzielski już wieszczy sukces, z drugiej stara się być ostrożny i ostrzega - nigdy nie wrócimy do normalności. Minister zdrowia jest tego całkowicie pewny: pandemia i koronawirus zostaną z nami jeszcze bardzo długo.

Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem

- powiedział Adam Niedzielski w TVN24.

Restrykcje będą znoszone? Andrusiewicz komentuje

Skoro (podobno) zaczynamy wygrywać z pandemią, a liczba zakażeń spada, to czy możemy liczyć na powolne znoszenie obostrzeń? Tego ciągle nie wiadomo. Z jednej strony PiS może zechcieć złagodzenia lockdownu - wszak już w sobotę kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej i trudno wyobrazić sobie, by Jarosław Kaczyński zrezygnował z hucznych obchodów. Z drugiej trony sytuacja w szpitalach jest dramatyczna, a dane z okresu okołoświątecznego są niemiarodajne. Co więc postanowią politycy?

Jeśli chodzi o decyzje ws. dalszych obostrzeń, nikt nie będzie podejmował ich w oparciu o dane ze świąt

- powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wcześniej we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że decyzje co do obostrzeń podjęte zostaną na podstawie danych z wtorku, środy i czwartku, a to oznacza, że wszystkiego znów dowiemy się w ostatniej chwili.

Czytaj także
Przeczytaj więcej