18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nauka zdalna!

Pandemiczne zmiany w szkołach. Czarnek podjął decyzję

25.01.2022  19:36
Przemysław Czarnek zapowiedział powrót nauki stacjonarnej
Przemysław Czarnek zapowiedział powrót nauki stacjonarnej Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rząd długo zastanawiał się co zrobić ze szkołami w czasie ataku piątej fali pandemii. Po długich negocjacjach klamka zapadła, a szef MEiN Przemysław Czarnek ogłosił spore zmiany. Od czwartku wraca nauka zdalna i będzie ona obowiązywała aż do końca ferii.

Piąta fala pandemii dopiero się zaczęła, a Polska zdążyła już przekroczyć próg 40 tysięcy zakażeń. Sytuacja w kraju robi się niezwykle trudna, przez co PiS bierze się powoli za przywracanie obostrzeń.

Wraca nauka zdalna

Podczas ostatniej narady Ministerstwa Edukacji i Nauki stwierdzono, że nauka stacjonarna w szkołach zostanie utrzymana za wszelką cenę, bez względu na rosnącą liczbę zakażeń. Tak przynajmniej zapewniał Przemysław Czarnek. Jednak już we wtorek minister zmienił zdanie, ogłaszając, że do szkół wraca nauka zdalna.

Od czwartku uczniowie klas 5-8, a także szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych. [...] Szkoły specjalne będą decydować same, czy przechodzą na naukę zdalną - stwierdził Czarnek.

Nauka w formie stacjonarnej zostanie utrzymana w klasach 1-4 szkół podstawowych, a także zerówkach i przedszkolach. Zmiany będą obowiązywały o 27 lutego 2022 roku.

W tym okresie będzie możliwość spotykania się maturzystów na konsultacjach indywidualnych i grupowych. Otwarte będą także bursy, będzie możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu - dodał polityk.

Zdaniem Czarnka nie będzie konieczności wydłużania terminu nauki zdalnej w szkołach.