18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wewnętrzne sondaże

Wielka panika w PiS. Już wiedzą: DUDA PRZEGRA WYBORY

25.05.2020  21:12
Panika w PiS. Mają prognozy: Duda przegra wybory
Panika w PiS. Mają prognozy: Duda przegra wybory Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Władze PiS w przerażeniu. Przeanalizowali swoją sytuację i już wiedzą: pod koniec czerwca prawdopodobnie utracą pełnię władzy. Trwają paniczne poszukiwania planu B.

Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda mają prawo drżeć ze strachu. Po tym, jak do walki o fotel prezydencki dołączył Rafał Trzaskowski, sytuacja polityczna w Polsce odwróciła się do góry nogami. Nagle okazało się, że z dnia na dzień Dudę goni świeży kandydat. Co więcej, stanowi on dla niego realne zagrożenie.

Według wewnętrznych sondaży PiS, jeśli na polskiej scenie politycznej nic się nagle nie zmieni, a poparcie dla kandydata KO będzie rosło, Andrzej Duda może mieć duży problem. Rafał Trzaskowski zwycięży w drugiej turze kilkoma procentami i przejmie prezydenturę w Polsce.

PiS gotuje się do walki

Badania przeprowadził dla partii znajomy prezydenta i częsty bywalec siedziby PiS na ul. Nowogrodzkiej - PR-owiec Piotr Agatowski - podaje Gazeta.pl. Ma on jednak i scenariusz wygranej Dudy - ten musiałby tylko utrzymać swoje poparcie i odciągnąć uwagę wyborców od Trzaskowskiego.

PiS szuka zatem sposobu na uprzykrzenie Polakom wizerunku Rafała Trzaskowskiego i wmówienie ludziom, że nie nadaje się na prezydenta. W tym pomóc ma powrót Jacka Kurskiego do zarządu TVP.

Powrót Jacka Kurskiego do zarządu TVP to jasny znak, że kampania musi się zmienić - mówi Gazecie.pl anonimowy działacz PiS - Kurski ma zadbać o lukrowanie Dudy i oblepianie błotem Trzaskowskiego. PiS chce wyciągać trupy z szafy Rafała Trzaskowskiego. I pokazywać, że jest on agresywny. Ma wizerunek osoby, która nie dała sobie rady z zarządzaniem Warszawą. Nawet ze żłobków jest w stanie zrobić wojnę z rządem - czytamy.

To nie jedyny plan PiS na wygraną wyborów. Prawdopodobnie w najbliższych dniach nastąpią także zmiany personalne w sztabie Andrzeja Dudy. Ponadto, gdy tylko kampania wyborcza ruszy oficjalnie, Jarosław Kaczyński miał nakazać działaczom lokalnym pełną gotowość i stuprocentowe oddanie walce o prezydenturę Dudy.

Przeczytaj więcej
Komentarze