18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podzielona prawica

Patryk Jaki wyrzucony z TVP. Konflikt w Zjednoczonej Prawicy

18.02.2021  13:47
Kurski nie chce Patryka Jakiego
Kurski nie chce Patryka Jakiego Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER

Podczas ostatniego wywiadu Patryk Jaki wyznał, że został wyrzucony z Telewizji Polskiej. Polityk stracił dostęp do wszystkich programów TVP. Jak twierdzi, powodem tej sytuacji jest różnica zdań w sprawie budżetu UE między PiS a Solidarną Polską.

Podczas rozmowy z wp.pl, polityk należący do ugrupowania Zbigniewa Ziobry przyznał, że od dawna nie jest zapraszany do telewizji Jacka Kurskiego.

Solidarna Polska została wyrzucona z TVP. To forma represji za bardzo asertywne stanowisko – ocenił europoseł podczas wywiadu z wp.pl.

Były kandydat na prezydenta Warszawy uważa, że między Prawem i Sprawiedliwością a Solidarną Polską łatwo można dostrzec różnice. Partia Zbigniewa Ziobry wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec powiązania praworządności z dofinansowaniem UE. Skrajnie eurosceptyczne podejście nie spodobało się politykom PiS.

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy

Patryk Jaki ostatni raz pojawił się w "Gościu Wiadomości" ponad trzy lata temu. Był on również zaproszony do "Strefy starcia" w listopadzie ubiegłego roku. To właśnie w tamtym czasie wybuchł konflikt w sprawie budżetu UE.

Ja sam nie miałem zaproszenia do TVP od wielu miesięcy, a do "Gościa Wiadomości" chyba od dwóch lat. To cena za swoje zdanie w sprawie tak zwanej "praworządności" - żalił się poseł Solidarnej Polski.

Do TVP coraz częściej zapraszani są politycy powiązani z Jarosławem Gowinem. Jednym z coraz częściej występujących gości jest były członek Porozumienia, Adam Bielan.

Czytaj także
Przeczytaj więcej