18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostre słowa

Kukiz grozi PiS. "Będę miał poważny problem"

09.12.2021  12:33
Paweł Kukiz zerwie z Kaczyńskim?
Paweł Kukiz zerwie z Kaczyńskim? Fot: Jan Bielecki/East News

Po aferze związanej Łukaszem Mejzą współpraca między Pawłem Kukizem a Jarosławem Kaczyńskim stanęła pod znakiem zapytania. Muzyk sugeruje wręcz, że jeśli wiceminister sportu nie odejdzie ze stanowiska, kukizowcy zerwą umowę ze Zjednoczoną Prawicą. Rząd rozpada się na naszych oczach?

Pod koniec listopada "Wirtualna Polska" poinformowała, że wiceminister sportu Łukasz Mejza prowadził firmę medyczną, oferującą leczenie m.in. osób z rakiem czy Alzheimerem przy pomocy niesprawdzonych terapii. Jedna sesja "cudownego uzdrawiania" miała kosztować nawet 80 tysięcy dolarów. Co więcej, Mejza oprócz wciskania podejrzanych terapii miał również fałszować dokumenty i sprzedawać covidowe maseczki bez atestów.

W środę wiceminister sportu wygłosił oświadczenie, podczas którego sugerował, że jest niewinny, ale nie przedstawił na to żadnych dowodów. Przeprosin nie usłyszały też rodziny, korzystające wcześniej z usług jego firmy.

Paweł Kukiz zerwie z Kaczyńskim?

Do afery odniósł się Pawel Kukiz, który nie ukrywa, że tłumaczenia członka Partii Republikańskiej go nie przekonują. Jak dodaje, do czasu wyjaśnienia sprawy powinien on zrezygnować ze swojego stanowiska w Ministerstwie Sportu.

Czekam na sprawy, które będą się toczyć przed sądem, to jest słowo przeciwko słowu. Do czasu wyjaśnienia sprawy na jego miejscu zrzekłbym się stanowiska - stwierdził polityk.

Łukasz Mejza zapewnia, że nic złego nie zrobił, a cała afera to medialny atak, który ma zmusić go do porzucenia mandatu. Wtedy rząd miałby też stracić większość.

Pan Mejza trochę przecenia swoją rolę w tym rządzie, bo on jednoosobowo nie tworzy większości […]. Będę miał bardzo poważny problem, jeżeli on pozostanie w rządzie - dodał były antysystemowiec.

Niedawno Kukiz oświadczył też, że jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona "dalsza współpraca z PiS stanie pod znakiem zapytania". Nowa afera pogrzebie partię Jarosława Kaczyńskiego?