18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa miłość?

Kukiz pokochał prezesa PiS. "Zrobię wszystko, by pomóc"

12.07.2021  22:01
Paweł Kukiz chce pomóc Kaczyńskiemu
Paweł Kukiz chce pomóc Kaczyńskiemu Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Paweł Kukiz, czyli człowiek, który zapewniał, że nigdy nie zostanie politykiem, poinformował, że nie wyklucza dalszej współpracy z Jarosławem Kaczyńskim. Jeśli prezes spełni kilka jego postulatów, zamierza zrobić wszytko, by PiS dalej sprawowało władzę. Wyborcy byłego piosenkarza nadal przecierają oczy ze zdziwienia.

Jeszcze niedawno Paweł Kukiz głosił, że Jarosław Kaczyński "chce upisić Państwo na wzór bolszewicki". Jednak, gdy prezes PiS wyciągnął w stronę muzyka pomocną dłoń, ten zapomniał o wszystkim i podpisał z nim umowę o współpracy.

Podczas poniedziałkowej rozmowy z "Rzeczpospolitą" lider Kukiz'15 został zapytany o to, czy zamierza wzmocnić współpracę z Prawem i Sprawiedliwością oraz czy dopuszcza start w wyborach z list PiS.

Jeśli w tej kadencji Sejmu zostanie wprowadzona ustawa antykorupcyjna, ustawa o sędziach pokoju - bardzo ważna ustawa zmieniająca też charakter sądownictwa i dająca obywatelom większą kontrolę nad sądami - jeśli będzie ustawa antysitwowa, antykorupcyjna, sędziowie pokoju, dzień referendalny w samorządach, to w przypadku, gdy PiS wpisze do swojego programu wyborczego zmianę ordynacji wyborczej na model mieszany, by połowa posłów wybierana była w jednomandatowych okręgach wyborczych, a połowa z list partyjnych, to wtedy oczywiście będę robił wszystko, by pomóc Prawu i Sprawiedliwości przy dalszym sprawowaniu władzy - odparł były muzyk.

Kukiz dodał, że ubolewa, iż tylko PiS było otwarte na postulaty jego partii. Jak twierdzi, prezes zgodził się na jego wcześniejsze żądania, gdyż zależy mu na interesie wspólnoty i dobrym wizerunku.

Paweł Kukiz wspiera PiS

Do jednego z głównych postulatów Pawła Kukiza, czyli zmiany ordynacji wyborczej odniósł się między innymi wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Nie wykluczam zmiany ordynacji wyborczej, bo wiem, że Pawłowi Kukizowi na tym zależy; ale dziś też niczego nie przesądzam - stwierdził Fogiel.

Nieco chłodniej do sprawy poszedł wicemarszałek Ryszard Terlecki, który przyznał, że przy obecnej sytuacji w partii, przeprowadzanie dużych zmian i wprowadzanie reform nie będzie możliwe.