18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sprzedał się?

Paweł "spluńcie mi w twarz" Kukiz dołączy do PiS? Ma plan

31.12.2021  14:15
Paweł Kukiz przystąpi do PiS?
Paweł Kukiz przystąpi do PiS? Fot: Beata Zawadzka/East News

Paweł Kukiz już oficjalnie dołączy do PiS? Polityk zaczyna to powoli rozważać. Stawia jednak Jarosławowi Kaczyńskiemu warunki.

Paweł Kukiz, kiedyś estradowiec, później aspirujący polityk, a teraz pomagier Prawa i Sprawiedliwości, znalazł sposób na to, jak się jeszcze utrzymać w polityce. Już wie, że w najbliższych wyborach jego ugrupowanie Kukiz'15 nie ma najmniejszych szans, musi więc działać od innej strony. A jednym z pomysłów jest oficjalne już przystąpienie do PiS.

Latem Paweł Kukiz ogłosił, że wchodzi w swego rodzaju koalicję z Jarosławem Kaczyńskim. Będzie popierał wszystkie ustawy PiS w zamian za procedowanie w Sejmie kilku jego pomysłów. To sprawiło, że wielu dawnych przyjaciół i fanów ostatecznie się od niego odwróciło i w świecie ex gwiazdor nie ma za bardzo czego szukać. Ciągle jednak jego sojusz z partią rządzącą dale obozowi władzy sejmową większość. Czemu by więc tego nie wykorzystać?

Kukiz przystąpi do PiS?

Lider Kukiz'15 już oficjalnie przyznał, że poważnie rozważa przystąpienie do PiS i start z ich list w najbliższych wyborach parlamentarnych. W rozmowie z Telewizją Republika zapewniał, że wcale nie zależy mu na kolejnej kadencji i stołku. Chodzi wyłącznie o przyszłość Polski i Polaków.

Ja nie mam ciśnienia na Sejm w kolejnej kadencji, ja osobiście, Paweł Kukiz. Jeśli będzie sytuacja taka, że przed kolejnymi wyborami kolejne nasze postulaty Prawo i Sprawiedliwość wpisze do swojego programu, to wtedy nie wykluczam tego startu z list Prawa i Sprawiedliwości

- oznajmił polityk-estradowiec.