18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowi partnerzy

Paweł Kukiz ucieka do Gowina. Podpiszą porozumienie

01.04.2021  19:56
Paweł Kukiz ucieka do Gowina
Paweł Kukiz ucieka do Gowina Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Paweł Kukiz od tygodni poszukuje partnera do podjęcia współpracy w Sejmie. Po negocjacjach z Jarosławem Kaczyńskim, były członek Koalicji Polskiej, udał się do Jarosława Gowina. Już w przyszłym tygodniu politycy podpiszą wspólne porozumienie.

Jak poinformowało RMF FM, Paweł Kukiz podpisze porozumienie programowe z Jarosławem Gowinem. Dokument będzie zawierał po trzy postulaty od obu polityków.

Kukizowi zależy na trzech kwestiach, które chce zrealizować, będąc w Sejmie. Zalicza się do nich: wprowadzenie sędziów pokoju, zmiany w kodeksie wyborczym oraz przegłosowanie ustawy antykorupcyjnej.

Gowinowi najbardziej zależy na wzmocnieniu roli samorządów i ten postulat prawdopodobnie zostanie zawarty w nowym dokumencie. Jak twierdzą obaj politycy, podjęcie współpracy nie oznacza zgodności we wszystkich sprawach.

Paweł Kukiz szuka ratunku

Od listopada Paweł Kukiz jest w sporych tarapatach ze względu na rozpad Koalicji Polskiej. Polityk przyznał, że decyzja o zakończeniu współpracy okazała się zaskakująca i nieprzyjemna.

Chwilę po odejściu pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że Kukiz prowadzi rozmowy z rządem. Do wielu rozmów negocjacyjnych dochodziło z Jarosławem Kaczyńskim, jednak to z szefem Porozumienia były muzyk dogaduje się najlepiej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej