Dobra zmiana?

Kukiz uciekł do PiS. "Chce upisić Polskę na wzór bolszewicki"

14.06.2021  14:23
Paweł Kukiz ucieka do PiS
Paweł Kukiz ucieka do PiS Fot: Jan Bielecki/East News

Jarosław Kaczyński "chce upisić Państwo na wzór bolszewicki" – tak jeszcze dwa lata temu mówił Paweł Kukiz. Niestety, były członek Koalicji Polskiej najwyraźniej zmaga się z zanikami pamięci, gdyż w poniedziałek zawarł porozumienie z partią Jarosława Kaczyńskiego. Wyborcy nadal przecierają oczy ze zdumienia.

Po kilkumiesięcznych negocjacjach Kukiz'15 zawarło umowę z PiS ws. współpracy programowej. Od teraz największy polski antysystemowiec będzie wspierał Polski Ład w zamian za zrealizowanie kilku postulatów.

To jest porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz'15, na początku takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju - ona została przygotowana w ten sposób, że będzie zgodna z polską konstytucją - mówił Kaczyński podczas konferencji.

Jak przyznał prezes PiS, Paweł Kukiz "ma wiele interesujących pomysłów, które mogą zmienić jakość polskiej demokracji, jakość polskiego życia publicznego".

Paweł Kukiz uciekł do Kaczyńskiego

Paweł Kukiz podczas przemówienia stwierdził, że umowa z PiS jest niezwykle korzystna, a jego formacja nie będzie miała problemów z poparciem Polskiego Ładu.

Prawo i Sprawiedliwość, czy Zjednoczona Prawica to w tej chwili jedyna opcja władna wprowadzić i przegłosować kluczowe zmiany ustrojowe. Powołany zostanie również zespół do prac nad nadaniem każdemu obywatelowi Rzeczypospolitej indywidualnego biernego prawa wyborczego  - dodał Kukiz.

Kończąc, lider Kukiz'15 dodał, że jest to jeden z najważniejszych dni w jego życiu. Czekają nas wielkie zmiany w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj także