18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prawa ręka prezesa?

Kukiz ucieka do PiS? "Dopuszczam taką możliwość"

19.03.2021  09:49
Paweł Kukiz chce do Kaczyńskiego
Paweł Kukiz chce do Kaczyńskiego Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Paweł Kukiz znany z antysystemowego podejścia oraz krytyki rządu Prawa i Sprawiedliwości właśnie zmienia swoje przekonania. Wystarczy delikatna zmiana pisowskiego programu Nowy Ład, a były wokalista będzie na każde zawołanie Jarosława Kaczyńskiego.

Od kilku miesięcy Zjednoczona Prawica poszukuje sposobu na utrzymanie władzy mimo pogarszających się sondaży wyborczych. Konflikt pomiędzy PiS a Solidarną Polską oraz nieporozumienia z Porozumieniem sprawiają, że Jarosław Kaczyński musi znaleźć dodatkowego koalicjanta. O dziwo, najlepszym kandydatem na nowego partnera prezesa jest Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz ucieka do PiS?

Muzyk w rozmowie z "Rzeczpospolitą" był pytany o to, czy podczas ostatniego spotkania prezes PiS proponował mu współpracę.

Dopuszczam możliwość zasilenia Zjednoczonej Prawicy - skomentował muzyk.

Paweł Kukiz podkreślił, że do podjęcia współpracy z Kaczyńskim potrzebne będzie spełnienie przez PiS kilku warunków. Były członek Koalicji Polskiej oczekuje od rządu między innymi wprowadzenia sędziów pokoju, ustawy antykorupcyjnej oraz zmiany ordynacji wyborczej.

Gwiazdor Piersi przyznał, że jest mu obojętne, z kim współpracuje. Ważny jest natomiast fakt, by partia sprawująca władzę realizowała jego postulaty.

Gdyby władzę mieli w tej chwili Robert Biedroń oraz Adrian Zandberg i mieli moce sprawcze gwarantujące realizację tych postulatów, to wchodzę z nimi w koalicję. To tylko kwestia ceny, bo też są pewne granice ustępstw - stwierdził założyciel Kukiz'15.

Paweł Kukiz wkrótce przejdzie na ciemną stronę mocy? Wyborcy mogą mu tego nie wybaczyć.

Czytaj także
Przeczytaj więcej