18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mówi o stołkach

KUKIZ WEJDZIE DO PiS? "Mój interes, to zmiany dla obywateli"

Emilia Waszczuk
07.10.2021  12:27
Paweł Kukiz wstąpi do PiS?
Paweł Kukiz wstąpi do PiS? Fot: Piotr Molecki/East News

Paweł Kukiz sprzedał się dla władzy i przystąpi do PiS? W obliczu rozmnażania ministerstw pod nowych koalicjantów polityk musi podjąć życiową decyzję. Zboczy z obranej ścieżki i zostanie ministrem?

Paweł Kukiz się sprzedał? Latem politykujący estradowiec zawarł porozumienie z Jarosławem Kaczyńskim, dzięki któremu PiS może wprowadzać swoje zmiany prawne, a które narobiło dużo zamieszania w kraju. Po umowie z partią rządzącą Kukiz i jego kumple zobowiązali się między innymi do poparcia ustawy "Lex TVN", mającej na celu wyeliminowanie z Polski nieprzychylnej władzy telewizji. Po głosowaniu nad nią ex-muzyk stracił wielu przyjaciół i dowiedział się, że jest m.in. "sprzedajną szmatą" (inwektyw było dużo więcej).

Dziś PiS panicznie szuka nowych sprzymierzeńców i ugrupowań, które mogłyby wejść z nimi w koalicję. Nie wystarczy im jednak słowo, chcą przypieczętowania umów. Trwają więc negocjacje i wiadomo już, że Jarosław Kaczyński cofnie swoje obietnice okrajania liczby stanowisk. Dla nowych koalicjantów powoła nowe ministerstwa i stołki, tak by każdy z sojuszników dostał intratną fuchę. Za wierność trzeba bowiem w polityce dużo zapłacić.

Paweł Kukiz przyłączy się do PiS?

Czy i Paweł Kukiz dostanie odpowiedni stołek? Może zostanie ministrem kultury? Albo PiS powoła specjalnie dla niego resort rozrywki? Nic z tych rzeczy. Nowej super fuchy nie będzie, a sam Kukiz powtarza - ja się nie sprzedałem za stołek, tylko za obietnice zmian w prawie.

Ja nie jestem w klubie PiS i nie obejmuję żadnych stanowisk. Nie zamierzałem i nie zamierzam walczyć o żadne stanowiska. Przyszedłem do polityki dla konkretnych ustaw

- powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z PAP.

Od wielu miesięcy udowadniam, że nie mam innego interesu niż wprowadzenie ustaw korzystnych dla obywateli. To jest cały mój interes, nic więcej. To jest dowód na to, że wszystkie zarzuty, które były pod moim adresem formułowane: "co ci dali", "sprzedałeś się" wzięły w łeb - podkreślił.

Kukiz krytykuje władzę. Zniszczy PiS od środka?

Kukiz wbił też szpilę kolegom po fachu, oceniając, że sprzedawanie się dla stołków i wchodzenie w koalicje tylko dla lepszych posad, nie jest moralnie dobre. Nie przeszkadza mu jednak z tymi niemoralnymi ludźmi prowadzić interesów...

Ja się ich miarą nie dam mierzyć, bo nie jestem z ich gliny. Ja przyszedłem wprowadzać ustawy korzystne dla obywateli, a oni w ogromnej mierze przyszli do polityki, bo to jest ich sposób na życie i zarabianie pieniędzy, a tak się dzieje się dlatego, bo taki mamy ustrój, który umożliwia tego typu działania, a ja robię wszystko, żeby chociaż trochę nadkruszyć ten ustrój

- powiedział Paweł Kukiz.

Bo wiecie, cały czas twierdzi, że bratając się z PiS i wchodząc z nimi w koalicję, w jakiś pokrętny sposób ukróci ich niecne uczynki. Aha.