18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa!

Paweł Kukiz wyznaje: "Owszem, sprzedałem się"

20.08.2021  19:41
Paweł Kukiz przerywa milczenie
Paweł Kukiz przerywa milczenie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Paweł Kukiz po głosowaniu nad lex TVN to prawdziwa persona non grata. W rankingu zaufania znajduje się na dnie, a dawni zwolennicy nie mogą mu wybaczyć. W sieci na jego nazwisko wylało się już wiadro nieczystości, a teraz sam przewodniczący Kukiz'15 postanowił odnieść się do sprawy. Czy obroni dobre imię?

Wszystko zaczęło się, kiedy lex TVN stało się faktem. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych ustaw, na jakie wpadli rządzący — została przegłosowana. Duży udział w tym fakcie miała partia Pawła Kukiza - Kukiz'15. Ówcześnie pod Sejmem szybko zgromadził się tłum oburzonych i natychmiast wybuchły zamieszki.

Zawrzało również w internecie. Paweł Kukiz obiecywał kiedyś, że nie zawiedzie oczekiwań Polaków i niestety, zrobił to. Kiedy on i jego posłowie najpierw poparli reasumpcję głosowania w Sejmie o odroczenie obrad, a potem razem z Prawem i Sprawiedliwością zagłosowali nad ustawą uderzającą w TVN — dawni wyborcy zwątpili.

Paweł Kukiz przerywa milczenie

Na Pawła Kukiza w sieci wylało się dosłownie wiadro pomyj, a sam zainteresowany przez jakiś czas milczał. Wielu Polaków oskarżało go wręcz o zdradę i przypominało mu obietnice wyborcze z 2015 roku, kiedy szturmem wszedł do polityki. Jak się okazuje, lider Kukiz'15 przede wszystkim nie może się pogodzić z komentarzami, które zarzucają mu korupcję. 

Nigdy nie chciałem, nie chcę i chcieć nie będę posad, ministerstw, synekur ani dla siebie, ani dla naszych posłów, ani naszych rodzin, znajomych. Dla nikogo. I od nikogo. Można potępiać moją postawę i to rozumiem, bo ludzie mają prawo... nie rozumieć, ale podłością jest zarzucanie mi korupcji

- napisał Paweł Kukiz na Facebooku.

Owszem, sprzedałem się. Ale nie za pieniądze, tylko za ustawy, które będą służyć wszystkim Polakom...

- czytamy w osobistym poście Kukiza. 

Jednocześnie lider Kukiz'15 nie miał już ochoty na dalszą polemikę. Wyłączył możliwość komentowania posta, za co wprawdzie przeprosił. Poniżej jego wypowiedzi można znaleźć nagranie publicysty Rafała Ziemkiewicza, który ocenił pozytywnie decyzję polityka w czasie sejmowych obrad. 

Trafia do Was takie tłumaczenie?