18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Geje i lesbijki jej nie darują

Jest akt oskarżenia przeciwko Pawłowicz. Zostanie zniszczona?

17.11.2019  12:35
Pawłowicz kontra LGBT w Polsce - geje i lesbijki idą z nią na wojnę
Pawłowicz kontra LGBT w Polsce - geje i lesbijki idą z nią na wojnę Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Krystyna Pawłowicz wkrótce być może zaprowadzi w Polsce prawo i sprawiedliwość jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Jednak na razie jest na bakier z prawem. Geje i lesbijki chcą dobrać się do „Krychy”, wpłynął prywatny akt oskarżenia.

Krystyna Pawłowicz kontra LGBT w Polsce. Geje i lesbijki mają dość wypowiedzi tej polityk, więc wykorzystali to, że była posłanka właśnie straciła immunitet. Media podają, że w krakowskim sądzie rejonowym pojawił się pierwszy prywatny akt oskarżenia przeciwko Pawłowicz. Złożyły go osoby związane z grupą Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Jak podaje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Krystyna Pawłowicz na antenie Radia Maryja obrażała gejów i lesbijki i mówiła o nich z nienawiścią:

  •  "Osoby zaburzone seksualnie, chorzy, które powinny się leczyć"
  • "Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych"
  • "Te agresywne środowiska lesbijsko-pedalskie ciągle mówią, że są atakowani. No, bo prowokują, sami prowokują"
  •  "Są przedstawicielem diabelstwa, zła, nienawiści, podłości największej jaką można sobie wyobrazić"

Nie ma naszej zgody na nawoływanie do nienawiści, w tym przez przedstawicieli władzy. Stajemy w obronie atakowanych grup społecznych, mniejszości etnicznych, narodowych, wyznaniowych i seksualnych. Dość plucia – napisał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku.

Pawłowicz nie skomentowała tej sprawy. Nie ma co liczyć, że zaatakuje znów na Twitterze, bo w związku z kandydowaniem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zawiesiła swoją aktywność w mediach społecznościowych.