18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krystyna kąsać zaczyna

Owsiak w sądzie zaorał Pawłowicz jak pole

Wojciech Kozicki
18.02.2020  15:47
Czy Owsiak teraz może Pawłowicz "legalnie wypier***ić w kosmos"?
Czy Owsiak teraz może Pawłowicz "legalnie wypier***ić w kosmos"? Fot: East News/JACEK DOMINSKI/REPORTER, Pixabay

Krystyna Pawłowicz ostatecznie pokonana w sądzie, a manto na wokandzie spuścił jej Jerzy Owsiak. Szef WOŚP został uniewinniony, a „ruch wypier*olenia Pawłowicz w kosmos” to już nie karalny hejt. Co więcej, rozjuszona posłanka PiS zapłaci sporo pieniędzy. Wyrok jest prawomocny.

Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok, a Krystyna Pawłowicz dostała cios nokautujący. Jerzy Owsiak nie musi przepraszać jej za „ruch wypierdol*nia Pawłowicz w kosmos”. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego pozwała wcześniej Owsiaka za inspirowanie do założenia takiego profilu na Facebooku.

Przypominamy, że Sąd Apelacyjny w 2018 roku zdecydował, że Owsiak musi przeprosić Pawłowicz, ale jego pełnomocniczka złożyła wniosek o unieważnienie wyroku pierwszej instancji.

Sąd uznał w końcu, że ocena prawna w wyroku pierwszej instancji była wadliwa i Owsiak zadziornej posłanki przepraszać nie musi. Ona za to dodatkowo oberwie, bo musi zapłacić 4 tys. złotych za jego prawnika. Oburzona Pawłowicz napisała na Twitterze, że wyrok jest sędziowskim nadużyciem prawa w interesie celebryty.

Jak podaje "Wyborcza", sędzia Marzanna Góral uznała, że Owsiak miał prawo zareagować w tak kontrowersyjny sposób, bo Pawłowicz wcześniej nazwała Władysława Bartoszewskiego pastuchem.

Istnieją rozszerzone możliwości krytyki osób publicznych. Wypowiedzi pozwanego Jerzego Owsiaka były polemiką, felietonem, który daje możliwość większego stopnia przesady, jest subiektywny – powiedziała sędzia Marzanna Góral. (Wyborcza.pl)

Sąd.Apelac.:Marzanna Góral,kt.ogłosiła wyrok o oddaleniu mego powództwa w całości,s.Dagmara Olczak- Dąbrowska i s.Jakubowska-Pogorzelska uznał w II inst. że„konkurs” J.Owsiaka pt.”Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos” to „prawo J.O do opinii o polityku” – Pawłowicz napisała zaszyfrowaną wiadomość na Twitterze.