18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gorąco

PiS POTWIERDZA ROZPAD. Zjednoczona Prawica NIE ISTNIEJE, idą wybory?

Emilia Waszczuk
18.09.2020  19:47
Koalicja Zjednoczonej Prawicy zerwana. PiS potwierdza rozpad
Koalicja Zjednoczonej Prawicy zerwana. PiS potwierdza rozpad Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Koniec Zjednoczonej Prawicy, koalicja PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski została zerwana - potwierdza rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska potwierdziła to, o czym mówi od rana cała Polska - "dobra zmiana" się sypie, koalicja Zjednoczonej Prawicy przestała istnieć i PiS ani myśli dalej współpracować ze Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem.

PiS, Porozumienie i Solidarna Polska to już nie koalicja

W piątek późnym popołudniem rzeczniczka PiS Anita Czerwińska udzieliła krótkiego wywiadu na antenie Polskiego Radia 24. Poinformowała, że PiS kończy współpracę z Porozumieniem i Solidarną Polską - nastąpił ostateczny rozpad Zjednoczonej Prawicy.

Koalicja została zerwana, bo wspólnota wartości nie została potwierdzona przez koalicjantów

- powiedziała, odnosząc się do nocnego głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt (piątką dla zwierząt). Przypomnijmy - przeciwnych było między innymi kilkunastu posłów PiS (zostali surowo ukarani przez prezesa) oraz posłowie Porozumienia i Solidarnej Polski. To wywołało wielką wojnę w obozie władzy, a w świat poszła informacja o rozpadzie koalicji i rychłej dymisji Zbigniewa Ziobro.

Przedterminowe wybory parlamentarne

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wyjaśniła, że to nie PiS zrywa koalicję - zerwali ją politycy, głosujący przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. - To, co się stało w Sejmie, było wypowiedzeniem ze strony naszych byłych koalicjantów tejże koalicji - oznajmiła.

W Polskim Radiu 24 padły pytania o przyszłość Sejmu i ewentualne przedterminowe wybory parlamentarne. Czerwińska przyznała, że taka możliwość brana jest pod uwagę, decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze jednak podjęte.

To, który z wariantów przewidzianych w konstytucji zostanie zastosowany, będzie przedmiotem obrad najwyższego gremium kierowniczego PiS na początku przyszłego tygodnia

- poinformowała rzeczniczka partii.

Czytaj także