18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zwrot

PiS REZYGNUJE Z LEX TVN??? Jednak nie upupią wroga

Emilia Waszczuk
14.09.2021  11:18
PiS odpuszcza Lex TVN?
PiS odpuszcza Lex TVN? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Niespodziewany zwrot w sprawie ustawy medialnej. PiS jednak odpuści zmiany i zrezygnuje z LEX TVN? Wicemarszałek Ryszard Terlecki zły oznajmia, co dalej.

TVN zostaje? PiS odpuszcza temat i nie będzie dalej walczyć o przyjęcie kontrowersyjnej ustawy medialnej, ograniczającej wolność mediów w Polsce? "Lex TVN" to projekt, który oburzył społeczeństwo, rozwścieczył USA, a nawet wywołał protest prezydenta. Andrzej Duda całkiem jak nie on, chce się sprzeciwić partii matce i jej pomysł zablokować wetem (podobno). Być może jednak nie będzie wcale takiej potrzeby.

Ustawa medialna została przyjęta w Sejmie głosami PiS we wsparciu Kukiz'15 i Konfederacji. Ta ostatnia wprawdzie nie głosowała za, tylko od głosu się wstrzymała, ale to oznacza oddanie większości partii rządzącej. Projekt trafił następnie do Senatu, gdzie został zdecydowanie odrzucony. Kolejnym krokiem powinien być powrót pod głosowania sejmowe. Ale go nie będzie.

PiS odpuszcza LEX TVN?

W środę rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Sejmu, na którym politycy decydować mają o losach Polski i polskiego prawa. Tyle tylko, że ustawa medialna procedowana na nim nie będzie. Wicemarszałek Ryszard Terlecki informację tę potwierdził w rozmowie z mediami.

Nie ma go (projektu - red.) w tej chwili w programie tego posiedzenia. Dziś mamy program posiedzenia Sejmu na najbliższe dni, czyli środę, czwartek, piątek, i na tym posiedzeniu tego punktu nie ma - oznajmił dziennikarzom.

Czy to oznacza, że PiS odpuści? Niekoniecznie, lub raczej: nie ma szans. - Ustawa wraca w kształcie, który niekoniecznie nam odpowiada, bo wraca z Senatu - powiedział Terlecki, po czym wyjawił niecny plan partii. Przyjmą ją z zaskoczenia, bez wcześniejszych zapowiedzi..

Czytaj także
Przeczytaj więcej