18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Płać i płacz

PiS ZABRONI PŁACIĆ GOTÓWKĄ? Wprowadzają nowe limity

28.09.2021  15:26
Płatność gotówką zostanie wycofana?
Płatność gotówką zostanie wycofana? Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

PiS znowu sięga do kieszeni Polaków wykorzystując do tego tzw. Polski Ład. Już od przyszłego roku wprowadzone zostaną nowe limity płatności gotówkowych. Przepisy wejdą w życie od 2022 roku.

Od przyszłego roku PiS zamierza wdrożyć w życie Polski Ład, który zdaniem rządu poprawi dobrobyt Polaków i przemieni Polskę w krainę mlekiem i miodem płynącą. Część rozwiązań obejmie nawet sposób robienia zakupów.

PiS wprowadza limit płatności gotówką

Niestety, mimo zapowiadanych przez polityków podwyżek wynagrodzeń, za zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli kupić coraz mniej. Odpowie za to nie tylko inflacja, ale także nowy limit płatności gotówkowych. Od 1 stycznia przedsiębiorcy robiąc zakupy, będą mogli zapłacić maksymalnie 8 tysięcy złotych.

Przedmiotowy projekt ustawy […] wprowadza ograniczenia płatności gotówkowych poprzez ustanowienie limitów płatności gotówkowych (20 000 zł lub równowartość tej kwoty) dla konsumentów w kontaktach z przedsiębiorcą oraz zmniejszenie limitów płatności dla przedsiębiorców z 15 000 zł do 8 000 zł - głosi treść ustawy.

Pomysł PiS ostro krytykują obywatele, którzy podkreślają, że przy obecnej inflacji limity te powinny być zwiększane, a nie zmniejszane. Wszystko wskazuje na to, że płatności gotówkowe będą regularnie ograniczane, aż do całkowitego wyeliminowania.