18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie wojna?

PiS ZMIENIA PRAWO! Paszporty covidowe pójdą w ruch

Emilia Waszczuk
02.11.2021  13:02
Adam niedzielski zapowiada nowe prawo pandemiczne
Adam niedzielski zapowiada nowe prawo pandemiczne Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rząd nie będzie dłużej zwlekał - do Sejmu trafi kontrowersyjna ustawa. Pracodawcy dostaną prawo sprawdzania, którzy pracownicy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

PiS chce zmienić prawo i dać pracodawcom możliwość sprawdzania, kto wśród pracowników nie zaszczepił się przeciw COVID-19. Minister zdrowia zapowiada szybkie procedowanie specjalnej ustawy i podjęcie kroków ku wykorzystaniu paszportów covidowych.

Adam Niedzielski gościł w Polsat News gdzie ogłosił, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni dzienna liczba zakażeń wynosić będzie średnio 10 tysięcy przypadków. Zaznaczył, że wartości takie prognozowane były dopiero na końcówkę listopada, a to oznacza, że wstępne wyliczenia się nie sprawdziły i pandemia atakuje z większą mocą, niż zakładano.

Niedzielski zrezygnowany. Atakuje antyszczepionkowców

Rząd przestaje wierzyć w powodzenie akcji szczepień i przyznaje - kolejnych osób nie uda się już namówić. Dlaczego? Dlatego, że ktoś nimi manipuluje, są niewykształcone i za nic mają zdrowie swoje i innych ludzi.

Trudno jest dotrzeć do tych ludzi, którzy ze względu na różne manipulacje, dezinformacje przyjmują punkt widzenia niezgodny ze współczesną nauką. Nie jesteśmy takim krajem czy narodem, który jest szczególnie przekonany do profilaktyki i dbania o swoje zdrowie

- powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Szef resortu zdrowia poinformował, że rząd zaczyna myśleć o dodatkowych rozwiązaniach w walce z pandemią. Na razie skupia się na tym, by przekonać obywateli do obostrzeń już obowiązujących, co jest bardzo trudne. Właśnie dlatego nawiązali współpracę z policją i wysłali mundurowych do galerii handlowych czy środków transportu publicznego, i straszą wysokimi mandatami. Czy to jednak wystarczy?

PiS zmieni prawo. Paszporty covidowe w ruch

Już w najbliższych dniach dojść ma ponoć do procedowania specjalnej ustawy, dającej pracodawcom możliwość sprawdzania, którzy pracownicy zaszczepili się przeciw COVID-19. Dokument ten długo czekał na swój czas, mówiło się o nim już od kilku miesięcy. Teraz podobno nie można już dłużej zwlekać.

Ustawa ta właśnie będzie kierowana na rząd i trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu

- zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nie ma absolutnie możliwości, żeby na przykład pracownik otrzymał urlop bezpłatny ze względu na to, że jest niezaszczepiony, bo takie pierwotnie były dyskusje - dodał.

Przyznał, że choć nowe przepisy będą w pewien sposób ograniczać wolności części pracowników, ważniejsze jest tu dobro ogółu, czyli zdrowie obywateli. Ponadto zapowiedział, że nowa ustawa pozwoli na skuteczniejsze użycie i sprawdzanie paszportów covidowych w miejscach publicznych.

Czytaj także