18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS będzie rządził już ZAWSZE?! Dane mówią same za siebie

02.03.2021  21:44
PiS wciąż u władzy
PiS wciąż u władzy Fot: Piotr Molecki/East News

PiS ma szansę utrzymać się u władzy przez kolejne lata? Najnowszy sondaż nie pozostawia co do tego wątpliwości. Partii rządzącej nic nie grozi, mimo rosnących złych nastrojów społecznych.

PiS rządzi już naprawdę długie lata i na razie nic nie wskazuje na to, by miał on oddać władzę w ręce innej partii. Jarosław Kaczyński z całą pewnością może triumfować po wynikach ostatniego sondażu.

PiS twardą ręką trzyma rządy w Polsce. Według sondażu IBRiS zrealizowanego dla Onetu w dniach 17-28 lutego - partia Jarosława Kaczyńskiego nie ma się o co martwić w kolejnych wyborach parlamentarnych.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem ponad 30 proc. - taki jest wynik najnowszego sondażu IBRiS. W Sejmie znalazłoby się jeszcze pięć komitetów, chociaż dwa z nich balansują na granicy progu wyborczego. 

PiS nigdy nie odda władzy?!

Ponadto w badaniu określono frekwencję wyborczą - wśród respondentów 54 proc. deklaruje udział w głosowaniu. Ich głosy rozkładałyby się następująco: PiS cieszy się poparciem 32,9 proc. (o 1,2 proc. więcej niż w styczniowym panelu). Drugie miejsce ze sporą stratą zajmuje Koalicja Obywatelska, na którą głosować chce 18,2 proc. ankietowanych (co stanowi spadek o 1 pkt proc.).

Stawkę natomiast zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z niewielką stratą do KO - 17,2 proc. przy wzroście 0,4 proc. Dalej w zestawieniu mamy również Lewicę  z wynikiem 10,1 proc. (wzrost o 1,2 proc.).

Gdyby te wybory odbywały się teraz - w Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania: PSL (5,9 proc.  wzrost o 0,4 proc.) oraz Konfederacja (5 proc., spadek o 2,4 proc.). 10,6 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. 

Myślicie, że dominacja PiS-u faktycznie potrwa jeszcze bardzo długo.

Czytaj także
Przeczytaj więcej