Prezes załamany

PiS bez szans na władzę?! Ogromny spadek poparcia

22.11.2021  09:17
Kiepskie wyniki PiS
Kiepskie wyniki PiS Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

To koniec Prawa i Sprawiedliwości? Jarosław Kaczyński od miesięcy robi, co może, by poprawić wyniki w sondażach. Zamiatanie afer pod dywan, Polski Ład oraz straszenie opozycją nadal nie przynoszą oczekiwanych skutków. Wyborcy mówią dość, co potwierdza najnowsze badanie pracowni Kantar.

Ostatnie sondaże wskazują, że wyniki poparcia partii Jarosława Kaczyńskiego to prawdziwy rollercoaster. Jednego dnia Polacy wprost ubóstwiają prezesa za twardą rękę i ostre reakcje ws. kryzysu na granicy, natomiast innym razem przypominają sobie o aferach i inflacji, która zżera ich oszczędności.

Coraz więcej wyborców dostrzega jednak, że wielkie obietnice rządu to bajka, a kryzys na granicy odwraca jedynie uwagę od bieżących problemów. Poparcie PiS spada, a posłowie już teraz czują się jak pasażerowie Titanica tuż po zderzeniu z górą lodową.

Sondażowa porażka PiS

Według najnowszego sondażu Kantar partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby wygrać wybory, ale o utrzymaniu władzy może tylko pomarzyć. Obecnie PiS popiera 30 proc. badanych.

Drugie miejsce zajmuje zarządzana przez Donalda Tuska Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 24 proc. ankietowanych. Podium zamyka Polska 2050 z 14-procentowym poparciem.

Na przekroczenie progu wyborczego mogą jeszcze liczyć ugrupowania takie jak Konfederacja (9 proc.) i Lewica (8 proc.). Najgorszy los czeka Koalicję Polską (4 proc.) oraz Kukiza (2 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 16-18 listopada na próbie 1002 pełnoletnich wyborców.

Czytaj także